Stranger ThingsStranger Things Fot. Netflix

The Center for Scholars & Storytellers Uniwersytetu Kalifornii opublikowało raport pt. „Teens & Screens”. Eksperci zbadali, co osoby w wieku 13-24 lata chcą oglądać w produkcjach telewizyjnych, a czego nie.

Z raportu, który został przygotowany na Uniwersytecie Kalifornijskim, płyną szokujące wnioski. Okazuje się, że młodzi ludzie nie chcą oglądać w filmach i serialach, które są skierowane do nich, tego, czego jest tam obecnie najwięcej.

Młodzi nie chcą oglądać seksu…

To może zadziwić twórców telewizyjnych, ale 47,5% badanych przedstawicieli młodzieży uważa, że w filmach i serialach jest zdecydowanie zbyt dużo wątków opartych na seksie.

51,5% badanych chce produkcji opowiadających o przyjaźni.

39% uczestników badania wolałaby, aby bohaterzy seriali nie przedstawiali żadnych zachowań seksualnych i byli przedstawiani aseksualnie.

Wiemy, że młodzi ludzie cierpią z powodu epidemii samotności – mówią autorzy badania. – Podczas gdy niektórzy twórcy wykorzystują seks i romans jako drogę na skróty do budowania relacji między postaciami, Hollywood powinno zrozumieć, że nastolatki chcą historii odzwierciedlających pełne spektrum relacji.

…ani narkotyków i przemocy…

Jakie seriale młodzi ludzie omijają szerokim łukiem? Okazuje się, że te które pokazują imprezowe życie i w których pokazywane jest np. zażywanie narkotyków.

…ani mniejszości

Kolejnym szokiem dla twórców produkcji dla młodzieży może być odnotowany fakt, że osoby młode prawie w ogóle nie są zainteresowane historiami, które opowiadają o imigrantach lub osobach LGBTTQQIAAP+.

To co oni chcą w ogóle oglądać?

Ano okazuje się, że młodzież najchętniej sięga po produkcje opowiadające o… nadziei. To jest coś, co łączy najchętniej oglądane filmy i seriale – pokonywanie trudności losu.

Na drugim miejscu pod względem upodobania młodzieży uplasowały się produkcje, które opowiadają o… zwykłym życiu młodzieży.

Trzecie miejsce podium zajęły filmy i seriale, które mają dużo akcji i scen walki.

Młodzi są wybredni

Nie wystarczy jednak spełnić wyżej wymienionych warunków, by stworzyć produkcję, którą młodzież pokocha.

56 proc. młodych ludzi chce oglądać na ekranie oryginalne historie. Czyli nie chcą oglądać adaptacji, remake’ów etc.

46 proc. młodych lubi oglądać franczyzy, czyli inaczej uniwersa takie jak np. Marvel etc.

37,2 proc. z kolei wybiera adaptacje – np. książek lub komiksów.

Najmniej młodych interesują remake’i, czyli coś, czego jest obecnie bardzo dużo. Tego typu produkcje interesują zaledwie 28,7 proc. młodych odbiorców.

SJ

Filmweb

Fot. Netflix

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *