Fot. YT/TranceParadise

Wiele osób pamięta hitowy „Słoneczny Patrol” (Baywatch). Serial jest jednym z symboli lat 90-tych. Jak się okazuje, również ta produkcja doczeka się odświeżenia.

„Słoneczny Patrol” nie od razu stał się hitem. Początkowo powstał na zlecenie stacji NBC. Twórcami byli Michael Berk, Douglas Schwartz i Gregory J. Bonann.

Wyniki oglądalności jednak nie były zadowalające. NBC stwierdziła, że „Słoneczny Patrol” to klapa i po pierwszym sezonie przestała finansować projekt.

Producenci odkupili prawa do serialu i z pomocą All American Television oraz niemieckiego Beta Taurus stworzyli ciąg dalszy serialu. Nadawano go w USA w sieci lokalnych stacji.

Jak się okazało, to był klucz do sukcesu. Oglądalność skoczyła w górę. Szybko też „Słoneczny Patrol” stał się światowym hitem znanym w prawie każdym zakątku ziemi. „Słoneczny patrol” przez dekadę dominował wśród telewizyjnych seriali.

Serial opowiada o przygodach grupy ratowników na plaży w Kalifornii. W późniejszych sezonach akcja przenosi się na Hawaje. To w tym serialu powstały kultowe sceny biegnących w zwolnionym tempie ratowniczek, m.in. Pameli Anderson i Eriki Eleniak. Wśród gwiazd serialu znalazł się także David Hasselhof.

„Słoneczny Patrol” próbowano reaktywować już w 2017 roku. Stworzono komedię akcji, film pt. „Baywatch. Słoneczny Patrol”. Zagrali w nim Dwayne Johnson, Zac Efron i Alexandra Daddario. Film jednak nie stał się zbyt znanym hitem.

Jeszcze w latach 90-tych próbowano też stworzyć spin-off „Nocny Patrol”. Ten również nie został jednak zbyt ciepło przyjęty.

Nieznane są szczegóły odnowienia „Słonecznego Patrolu”. Wiadomo, że prawa nabyła Fremantle i pracuje nad serialem samodzielnie. Liczy jednak, że projekt kupi jakaś stacja telewizyjna lub platforma streamingowa.

Nie wiadomo natomiast, jaka miałaby być fabuła serialu ani kto zagra główne role. Nie wiadomo nawet, czy zostanie użyta znana z przeszłości konwencja.

dj

filmweb.pl

Fot. YT/TranceParadise

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *