UWAGA, SPOILERY! Showrunnerka serialu Wiedźmin, który jest luźno oparty na książkach autorstwa polskiego mistrza fantasy, Andrzeja Sapkowskiego, po latach postanowiła wyjaśnić pewną kwestię.

Fani serialu Wiedźmin po obejrzeniu ostatniego odcinka 3. sezonu nie mogą uwierzyć, że w 1. sezonie Cahir z taką łatwością pokonał czarnoksiężnika Vilgefortza.

W końcu ten sam człowiek niemal nie zabił Geralta w finale ostatniego sezonu! Tymczasem wiedźmin, dzięki swoim mutacjom, jest o wiele szybszy i silniejszy niż zwykły człowiek. Showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich, postanowiła wyjaśnić tę kwestię.

Cahir pokonał Vilgefortza, bo…

— Jednym z elementów, o które najczęściej pytano nas odnośnie 1. sezonu, jest scena z odcinka 8, w której Vilgefortz i Cahir walczą. I rzeczywiście widzimy, jak Cahir z łatwością pokonuje Vilgefortza, a fani byli oburzeni: „Vilgefortz to najpotężniejszy mag, to nie mogło się wydarzyć, on mógłby zabić Cahira samym spojrzeniem” – mówi shorunnerka.

Jej zdaniem Vilgefortz sam wyjaśnia tę kwestię w trzecim sezonie show.

— W tym sezonie jest świetny moment, w którym Vilgefortz tłumaczy, że dla niego najtrudniejszą rzeczą w tym wieloletnim planie było ukrywanie swoich prawdziwych umiejętności. Gdy po raz pierwszy widzimy jego prawdziwą moc, jest to podczas konfrontacji z Geraltem. Ponownie sięgnęliśmy do książek jako źródła. I naprawdę ciekawie było przyjrzeć się tym rozdziałom, ponieważ nigdy wcześniej nie widzieliśmy, aby Geralt został tak mocno poturbowany – mówi Hissrich.

Sapkowski pisze nowego „Wiedźmina”

Choć wydawało się, że Andrzej Sapkowski nie zamierza już siadać do pisania, to okazuje się, że pisarz jeszcze raz zabierze nas do świata wiedźmina Geralta. Twórca wyjawił tę informację w rozmowie z ukraińskimi internautami. Podał także pierwszy szczegół.

Czytaj więcej:

SJ

Serialowa

Fot. Netflix

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *