Gal Gadot Źródło: Wonder Woman

Odtwórczyni roli Wonder Woman w filmach na podstawie komiksów DC, Gal Gadot, jest przeciwna antymęskiemu trendowi, który panuje w Hollywood.

Gal Gadot w swoim najnowszym filmie pt. Heart of Stone gra tajną agentkę. Niektórzy komentatorzy porównują jej rolę do Jamesa Bonda. Nawiązując do tych porównań, aktorka podzieliła się z dziennikarzami swoimi przemyśleniami na temat trendu panującego w Hollywood.

Kobiety grające męskie postacie? Gal Gadot jest na „nie”

W ostatnich latach powstało wiele żeńskich wersji filmów, które w oryginale miały męską obsadę. Spotkało to choćby Pogromców Duchów. Panuje też moda na to, by w filmach będących adaptacjami książek lub komiksów, zmieniać męskie role na damskie. Zrobiono tak np. w Diunie, Wiedźminie czy Doktorze Strange’u. Ostatnio pojawił się także pomysł, by następny James Bond był kobietą (twórcy serii filmów zapewnili jednak, że tak się nie stanie).

Gal Gadot nie podoba się ten trend. Aktorka uważa, że powinno się tworzyć nowe role dla kobiet, zamiast usuwać mężczyzn z Hollywood i przepisywać kultowe postacie na nowo, by mogły zostać zagrane przez kobiety.

– Chciałam pokazać świetną historię o postaci kobiecej, która robi to w gatunku akcji. Ona się pięknie rozwija. Jednocześnie, ile razy po prostu zmieniano płeć? Biorą historię o mężczyźnie i po prostu zamieniają ją na historię o kobiecie i idą to kręcić? – spytał dziennikarzy zniesmaczona aktorka.

„Kobiety i mężczyźni są różni”

Izraelska aktorka nie jest też fanką tego, by w filmach akcji kobiety i mężczyźni zachowywali się dokładnie tak samo. Gadot nie podoba się, że teraz scenariusze pisze się tak, jakby nie było żadnych fizycznych różnic pomiędzy płciami.

– Dla mnie, bardzo ważne było, by zrobić Heart of Stone trochę inaczej, ponieważ kobiety i mężczyźni są różni. Są zbudowani inaczej, działają inaczej – powiedziała Gadot.

Aktorka przyznała także, że chciała zbudować rolę tak, by sama mogła wykonywać większość akcji kaskaderskich. Warto tu pamiętać, że Gadot służyła w wojsku, więc nie można jej zarzucić, że nie ma przygotowania do wcielania się w role bohaterek kina akcji.

– Jeśli mogę zrobić coś jako aktorka, zawsze będę tego próbowała, walczyła z zamiarem, aby naprawdę to wykonać – zapowiedziała.

SJ

NaEkranie.pl

Fot. Wonder Woman / DC

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *