fot. ilustracyjne/fot. steampowered.com / Official GDC / CC BY 2.0 / Flickr (kolaż)

Jeśli korzystasz z platformy Steam i posiadasz Windows 7, Windows 8 lub Windows 8.1, to… nie będziesz korzystał ze Steam. Valve poinformowało, że wkrótce gracze stracą możliwość korszystania z platformy, jeśli korzystają ze starych systemów operacyjncych.

Steam nie pójdzie na starszych systemach

Już wkrótce Valve zakończy wsparcie dla systemów Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1. Oznacza to, że gracze korzystający dotąd z platformy Steam albo stracą możliwość korzystania z niej, albo będą musieli zainstalować nowszy system operacyjny.

Valve przekazało konkretną datę, do której gracze muszą zmienić swój system. To 1 stycznia 2024 roku. Od tego dnia Steam nie będzie działał na starszych systemach operacyjnych Microsoftu.

– 1 stycznia 2024 roku Steam oficjalnie przestanie być wspierany na systemach Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1. Po tym dniu klient S team przestanie na nich działać. Aby dalej korzystać z platformy Steam i grać w gry kupione za jej pośrednictwem, użytkownicy będą musieli zaktualizować system do nowszej wersji Windows – podała w komunikacie firma Valve.

Choć problem jest bardzo poważny dla graczy, to dotyczy niewielkiej liczby osób. Jak zwraca uwagę portal instalki.pl, „zaledwie 0,09% użytkowników platformy korzysta z komputera z Windows 7, 1,43% użytkowników z Windows 7 64 bit, a 0,34% platformy z Windows 8 64 bit”.

Główny powód: Google

Całe zamieszanie zaś jest związane z przeglądarką Google Chrome. Valve wskazuje, że niektóre z elementów platformy klienta na Steam korzystają z osadzonych w klientach wersji Google Chrome. Te nie działają już na starszych wersjach systemu Windows. Stąd konieczność odejścia od starszych systemów.

– Najnowsze funkcje platformy Steam bazują na osadzonej w kliencie wersji przeglądarki Google Chrome, która już nie działa na starszych wersjach Windows. Dodatkowo, przyszłe wersje platformy Steam będą wymagały aktualizacji funkcji i bezpieczeństwa dostępnych wyłącznie w przypadku systemu Windows 10 lub nowszego – podkreśla Valve.

Co to jest Steam

Steam to platforma do cyfrowej dystrybucji i sprzedaży gier komputerowych oraz system gry wieloosobowej. Stała się również specyficznym serwisem społecznościowym.

Twórcą Steam jest Valve Corporartion. Steam powstała w 2002 roku i stała się jedną z największych platform z grami na świecie. Od 2012 roku Steam poszerzylo swoją ofertę poza gry, oferując również oprogramowanie do wielu branż.

Twórcą Valve Corporation – pierwotnie Valve Software – jest Gabe Newell. Newell przez 13 lat pracował w korporacji Microsoft.

dj

instalki.pl / steampowered.com

fot. ilustracyjne/fot. steampowered.com / Official GDC / CC BY 2.0 / Flickr (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *