1670 Fot. YouTube

Netflix opublikował pełen zwiastun serialu „1670”, czy polskiej komediowej produkcji, która klimatem ma łączyć „Potop” z „The Office”. Pomysłodawcą projektu jest raper i scenarzysta Jakub „Muflon” Rużyłło.

Netflix w ostatnim czasie rozpieszcza Polaków (czy to jakaś rekompensata za Wiedźmina…?): „Znachor” stał się światowym hitem, a „Pan Samochodzik” też ponoć jest całkiem udaną ekranizacją.

Za chwilę polscy widzowie platformy znów będą mieli powody, by zasiąść przed odbiornikami. Nadchodzi bowiem serial „1670”.

Choć na pierwszy rzut oka może się zdawać, że to ekranizacja „Potopu” Henryka Sienkiewicza, to jednak jest to zupełnie nowa historia.

Netflix przygotował serial satyryczny, którego akcja rozgrywa się w sarmackiej Rzeczypospolitej. Wyciągając wnioski jedynie po zwiastunie, można się spodziewać czegoś podobnego do „Co robimy w ukryciu” – prześmiesznego serialu o wampirach z platformy HBO MAX lub amerykańskiego „The Office”. To wszystko jednak podlane zostało tłustym sienkiewiczowskim sosem.

– Co zaczyna się na „Ż” i po cichu włada Polską? – Żydzi? – Żyto!

– Bóg, honor, ojczyzna to trzy najczęstsze przyczyny zgonów polskich szlachciców…

To tylko niektóre z dialogów, które pojawiły się w zwiastunie produkcji.

– Szlachta jest w tekstach naszej kultury obecna od zawsze, ale jeszcze nikt nie opowiedział o niej językiem współczesnej komedii. Tymczasem tkwiący w niezachwianym samozadowoleniu sarmata, zdający się nie zauważać, że wszystko wokół niego się rozpada, jest postacią tragiczną, ale też… bardzo śmieszną – mówi pomysłodawca produkcji, Jakub Rużyłlo, który doskonale znany jest fanom polskiego rapu, bo pod pseudonimem Muflon przez lata był jednym z największych graczy na scenie bitew freestyle’owych.

1670. Opis serialu

Pod zwiastunem, który udostępnił Netflix, dostępny jest opis fabuły polskiej produkcji:

Witamy w XVII-wiecznej Polsce, najpotężniejszym państwie na świecie! Ale nie będzie to typowa lekcja historii. Serial satyryczny „1670” już 13 grudnia na Netflix. Jan, polski sarmata, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski. W rolach głównych serialu „1670” zobaczymy: Bartłomieja Topę (Jan), Katarzynę Herman (żona Zofia), Martynę Byczkowską (córka Aniela), Michała Balickiego (syn Stanisław) i Michała Sikorskiego (syn Jakub). Premiera 13 grudniu 2023.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *