fot. ilustracyjne/prnt scrn filmweb.pl

Jeżeli nazywacie się fanami kina, to jak nazwiecie policjanta, który zagroził koledze zastrzeleniem za spojlerowanie filmu Top Gun: Maverick? Taka sytuacja miała miejsce w Sydney w Australii. Teraz zajmie się tym sąd.

Sąd oczywiście będzie sądził nie człowieka spojlerującego film, ale policjanta, który groził mu bronią.

Oskarżonym jest 30-letni Dominic Gaynor. Przebywał na posterunku w Sydney, gdy jest młodszy, 26-letni kolega zaczął opowiadać fabułę filmu Top Gun: Maverick. Główną rolę w filmie gra Tom Cruise.

Początkowo 30-latek zaśmiał się, gdy kolega powiedział, że opowie, o czym jest film. Sprawa przestała być śmieszna, gdy faktycznie zaczął to robić.

Gaynor wyciągnął wówczas pistolet z kabury i wycelował go w swojego kolegę. Wówczas inni policjanci opuścili pomieszczenie.

Starszy policjant przez kilka sekund celował z naładowanego pistoletu w młodszego kolegę. Zagroził mu, że go „zastrzeli”.

Według ustaleń sądu, 30-latek trzymał palec nie na spuście, ale na kabłąku pistoletu. Miał się też cały czas śmiać.

Mimo tego sytuacja poważnie odbiła się na młodszym policjancie. Morgan Royston odszedł ze służby i zapadł na depresję.

W oświadczeniu dla sądu napisał, że „całkowicie utracił zaufanie, jakie miał do policji”. Z kolei adwokat Gaynora ogłosił, że jego klient nie przyznaje się do błędu. Zaznaczył, że jego klient nie miał zamiaru zrobić krzywdy swojemu współpracownikowi.

Sprawa została już zakończona. Gaynor został skazany na 100 godzin prac społecznych. Royston nie poniósł konsekwencji za próbę spojlerowania filmu.

dj

polsatnews.pl / tymzyjesz.pl

fot. ilustracyjne/prnt scrn filmweb.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *