Maestro Fot. YouTube

W Wenecji miała miejsce premiera filmu biograficznego Maestro w reżyserii Bradleya Coopera. Z powodu strajku aktorów produkcję reprezentowali m.in. córka Leonarda Bernsteina, o którym opowiada film oraz charakteryzator Kazu Hiro. Ten ostatni znalazł się pod ostrzałem oskarżeń o antysemityzm.

Film Maestro opowiada historię Leonarda Bernesteina – amerykańskiego kompozytora żydowskiego pochodzenia. Główną rolę w filmie zagrał Bradley Cooper, który jest również reżyserem widowiska ia autorem scenariusza.

Antysemicki nos? Kazu Hiru pod ostrzałem

W Hollywood trwa strajk aktorów, dlatego na premierze filmu we Włoszech nie pojawili się odtwócy głównych ról.

Produkcja była reprezentowana przez Jamie Bernstein, która jest córką głównego bohatera oraz zdobywcę dwóch Oscarów – charakteryzatora Kazu Hiro.

Japończyk musiał zmierzyć się we Włoszech z atakami dziennikarzy, którzy oskarżyli go o antysemityzm. Chodzi o to, że aby upodobnić Bradleya Coopera do żydowskiego kompozytora, Hiro założył aktorowi protezę nosa.

Krytycy twierdzą, że doczepianie osobie, która gra Żyda, dużego i szpiczastego nosa wpisuje się w stereotypowe przedstawianie Żydów i jest antysemickie.

Nie spodziewałem się, że do tego dojdzie. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem – stwierdził Hiro.

Naszym celem – zarówno moim, jak i Bradleya – było ukazanie Lenny’ego tak autentycznie, jak to tylko możliwe. Lenny miał naprawdę ikoniczny wygląd, który wszyscy znają. Był niezwykle fotogeniczny, czego dowodem jest mnóstwo zdjęć, które mu zrobiono. Był wspaniałą osobą, która w dodatku zainspirowała wielu ludzi. Chcieliśmy pokazać go w filmie – zarówno jego wygląd jak i osobowość – z pełnym szacunkiem. Dlatego przeprowadziliśmy wiele różnych testów i podjęliśmy wiele decyzji, których rezultaty widzicie na ekranie. Właśnie takie były nasze intencje – dodał charakteryzator.

W obronę Hiro wzięła rodzina Leonarda Bernsteina, która stwierdziła, że kompozytor rzeczywiście miał charakterystyczny duży nos, więc nic dziwnego, że tak ucharakteryzowano grającego go aktora.

SJ

Filmweb

Fot. Maestro

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *