YouTube / KSIĄŻULO

Youtuber Książulo odwiedził jedną z podupadających cukierni. O miejscu tym zrobiło się niezwykle głośno, a zainteresowanie to przełożyło się na zysk.

Wielu osobom ludzie, którzy nagrywają różne filmy do Internetu, nie kojarzą się najlepiej. Często bowiem ich działania mają wymiar negatywny, a nawet demoralizujący.

Nie zawsze jednak musi tak być, czego najlepszym przykładem jest ostatnia akcja youtubera o pseudonimie Książulo. Wybrał się on do podupadającej warszawskiej cukierni na rurki z kremem. Stało się to za sprawą fanów, którzy oznaczali licznie twórcę w swoich postach na profilu Dziadkowie biznesu.

Cukiernia przy ul. Wolskiej działa od 39 lat, jednakże jej sytuacja była ostatnio naprawdę kiepska. Nic więc dziwnego, że właściciel zastanawiał się nad zamknięciem biznesu.

Pan Marek od 39 lat kręci rurki. Podobno już podczas pandemii było bardzo słabo u niego, ale internauci jakoś trochę podbudowali go, a teraz podobno znowu jest lipa — wyjaśnił Książulo.

Rurki są tworzone przez właściciela, który sam je piecze, natomiast śmietanę kupuje w mleczarni. Dzięki temu jakość wyrobu jest naprawdę wysoka.

Co ja mam powiedzieć? Nie jadłem takiej rurki z 10 lat. Rureczka chrupiąca, świeżutka, dużo śmietany w środku i nie jest to aż takie słodkie, jak myślałem, że będzie. Jest to wyważone. […] No przepyszne i 4,50? Fajny jest ten lokal, bo widać, że to jest taka rzemieślnicza robota […] – zachwalał youtuber.

Następnie Książulo wraz z innym youtuberem – Wojkiem, kupili 100 rurek. Część z nich rozdali przechodniom, część zjedli sami, a resztę zanieśli do pobliskiej jadłodzielni.

Jaki był efekt? Na drugi dzień wybuchło niemałe zamieszanie. Ludzie tłumnie ruszyli do wolskiej cukierni.

– To, co się dzieje, to jest jakieś szaleństwo! Pan Marek zwołał do pomocy całą rodzinę, kolejka zasłania inne sklepy, tata piecze dzisiaj już drugi raz. Szkoda, że mamy tylko jeden tubus, ale chyba klienci mają cierpliwość. Nie da się opisać słowami, jak bardzo jesteśmy Wam wdzięczni! Dziękujemy z całego serduszka – napisała do Książula bliska osoba właściciela.

PS

pantofelek.pl / tymzyjesz.pl

Foto: print screen z YouTube / KSIĄŻULO

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *