Jeden z najpopularniejszych polskich raperów, Szpaku, został oskarżony o pobicie Damiana G. Podczas procesu na sali rozpraw obecna była kobieta, której mir domowy został naruszony w czasie zdarzenia. Poszkodowana zemdlała.

Szpaku, czyli Mateusz Sz., to jeden z topowych polskich raperów. Każdy z wypuszczonych przez niego albumów pokrył się co najmniej platyną. Współpracował z takimi artystami jak m.in. Bedoes, Kuban, PRO8L3M, Sokół, Białas, Guzior, Paluch, Słoń, Kaz Bałagane i wielu innych.

Z jednej strony raper reprezentuje uliczny styl rapowania. Z drugiej jednak strony uważany jest za postać bardzo postępową na polskiej scenie rapowej – jako pierwszy wydawca hiphopowy w Polsce przyjął do swojej wytwórni osobę transpłciową (choć sam w swoich piosenkach używa zwrotów, które można uznać za homofobiczne).

Szpaku jest mocno związany ze swoim rodzinnym miastem Morągiem (Powiśle, woj. warmińsko-mazurskie), co wielokrotnie podkreślał w swoich kawałkach. W jego tekstach znajduje się wiele odniesień do kultury japońskiej, a w szczególności mangi i anime.

Szpaku oskarżony o pobicie

W 2020 roku doszło do ataku na przyjaciela Szpaka – rapera o pseudonimie Młodzian MRG. Ktoś podpalił samochód artysty, a straty wyceniono na 35 tys. złotych.

O podpalenie oskarżony został Damian G. Sąd jednak oczyścił mężczyznę z zarzutów, co miało nie spodobać się Szpakowi oraz kilku innym osobom, które były przekonane o winie Damiana G.

Raper wraz ze znajomymi postanowili sami wymierzyć sprawiedliwość. Zaatakowali Damiana G. Szpaku miał w tym czasie być „uzbrojony” w butelkę. Raper i jego znajomi mieli również naruszyć mir domowy kobiety, która podczas składania zeznań w sądzie zemdlała.

„Na ławie oskarżonych siedziała „ekipa” krótko ogolonych mężczyzn, a Szpaku, pomimo swojego młodego wieku i statusu artysty, był jednym z nich. Niewątpliwie była to scena pełna napięcia, która mogła wywołać strach i niepokój. Wydaje się, że zbyt duża presja i emocje były przyczyną nagłego zasłabnięcia kobiety podczas jej zeznań” – relacjonuje serwis TKO.pl.

Ile zarabia Szpaku? Wiemy z rozprawy

Dzięki rozprawie dowiedzieliśmy się, kim z zawodu jest Szpaku oraz ile zarabia. Raper jest zawodu technikiem informatykiem, a obecnie jego miesięczne zarobki to ok. 20 tys. złotych.

Nagranie z rozprawy dostępnej jest TUTAJ.

SJ

TKO.pl

Fot. YouTube / TKO.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *