Tina Turner / Foto: Philip Spittle - IMG_1645, CC BY 2.0, Wikimedia Commons

Nie żyje Tina Turner. Piosenkarka, aktorka i tancerka, nazywana „królową rock and rolla”, zmarła w wieku 83 lat.

O śmierci Tiny Turner poinformowali jej bliscy. Legenda rock and rolla zmarła po długiej chorobie.

Tina Turner zmarła w swoim domu w Kusnacht, niedaleko Zurychu, w Szwajcarii. Artystka była związana z tym krajem, od dekady była jego obywatelką.

„Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o odejściu Tiny Turner. Swoją muzyką i bezgraniczną pasją do życia oczarowała miliony fanów na całym świecie i zainspirowała gwiazdy jutra. Dziś żegnamy serdeczną przyjaciółkę, która zostawia nam wszystkie swoje największe dzieło: swoją muzykę. Całe nasze serdeczne współczucie kierujemy do jej rodziny. Tina, będziemy bardzo tęsknić” – czytamy na profilu Tiny Turner na Facebooku.

Tina Turner była niezwykle charakterystyczna. Jej „chropowaty” głos znają niemal wszyscy. Na scenie potrafiła zaczarować swoją charyzmą i energią.

Wśród największych przebojów Tiny Turner znalazły się m.in. „Simply the Best”, „What’s Love Got To Do With It”, „We Don’t Need Another Hero”, „Private Dancer”, „Tonight”, czy „GoldenEye”.

Artystka podbijała nie tylko serca fanów, lecz także zdobywała mnóstwo nagród. Była najczęściej wyróżnianą piosenkarką rock and rolllową w historii przemysłu fonograficznego. Tina Turner otrzymała w sumie 70 rozmaitych nagród muzycznych – w tym 8 nagród Grammy. Sprzedała ponad 200 mln płyt na całym świecie.

Tina Turner urodziła się jako Anna Mae Bullock 26 listopada 1939 roku w USA. Już w latach 50 XX w. rozpoczęła karierę, na początku w duecie ze swoim mężem Ike’em Turnerem.

Większą popularność przyniosła jej jednak kariera solowa. Jej szczyt przypadł na lata 80.

Tina Turner pojawiała się także na dużym ekranie. Można było ją oglądać m.in. w jednej z części Mad Maxa. Co więcej, nagrała też piosenkę do filmu z serii o Jamesie Bondzie – „GoldenEye”.

mx

RMF FM/Facebook

Foto: Philip Spittle – IMG_1645, CC BY 2.0, Wikimedia Commons

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *