Kuba Wojewódzki / Foto: screen YouTubeKuba Wojewódzki / Foto: screen YouTube

Z ust Kuby Wojewódzkiego padły szokujące słowa dotyczące Konfederacji. Jeszcze niedawno „król TVN-u” niepochlebnie wypowiadał się o tej formacji. Teraz wygłosił zaskakującą deklarację.

W odcinku podcastu „Wojewódzki&Kędzierski” z udziałem prof. Antoniego Dudka z ust Kuby Wojewódzkiego padła z pewnością dla wielu szokująca deklaracja polityczna. Takich słów nikt się chyba nie spodziewał.

Jednym z tematów poruszanych w odcinku z politologiem i historykiem UKSW prof. Antonim Dudkiem była sytuacja na polskiej scenie politycznej. Mówiono m.in. o nasilającej się w naszym kraju polaryzacji społeczno-politycznej.

Jak podkreślał prof. Dudek, obecna sytuacja w Polsce, w której na scenie politycznej wciąż dominują dwie formacje – PiS i PO – nie jest jego zdaniem niebezpieczna. Niebezpieczeństwo jednak pojawiłby się, według niego, wtedy, gdy w Sejmie dominującymi siłami stałyby się skrajnie od siebie odległe partia Razem i Konfederacja.

– Problem się zrobi wtedy, jeżeli dojdziemy do sytuacji, w której połowa Sejmu będzie Konfederacji, a druga połowa będzie partii Razem. Na razie daleko nam do tego – stwierdził prof. Dudek.

W tym momencie niespodziewaną deklarację wygłosił Kuba Wojewódzki.

– To ja już wybiorę Konfederację, bo oni przynajmniej nie będą grzebali tak bardzo w moich podatkach – oświadczył gwiazdor.

Była to o tyle niezwykła deklaracja, że nawet w tym samym odcinku Wojewódzki niepochlebnie wypowiadał się o Konfederacji. Twierdził, że ma antysemicki charakter i że wokół niej gromadzą się młodzi mężczyźni, którzy nie potrafią się odnaleźć w obecnych realiach.

Wojewódzki i Seweryn o Konfederacji

Przypomnijmy, że już wcześniej pisaliśmy na naszych łamach o zdaniu Wojewódzkiego na temat Konfederacji. Swoją opinię na temat tej formacji wygłosił w swoim programie w TVN. Jego gościem był aktor i reżyser Andrzej Seweryn.

Podczas krótkiego fragmentu programu, jaki pojawił się w sieci jeszcze przed emisją odcinka, Wojewódzki i Seweryn rozmawiali o polityce. Obaj zgodnie przestrzegali przed głosowaniem na Konfederację.

Wojewódzki stwierdził, że „Konfederacja to nie jest najlepszy gospodarz tego kraju”. – Nie, to jest bardzo zły gospodarz kraju – odparł Seweryn.

– Posłuchajcie ich programu, poczytajcie, dowiedzcie się, co za tym się kryje – apelował aktor.

– Tak. Poczytajcie o „piątce Mentzena”, to może trochę inaczej do tego wszyscy, szczególnie młodzi ludzie, podejdą – twierdził Wojewódzki.

mx

Twitter/tymzyjesz.pl

Foto: screen YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *