fot. X / Miłosz Kłeczek

Anonimowy pracownik Telewizji Republika udzielił wywiadu „Plejadzie”. Ujawnił, że telewizja lansowana obecnie na medialny bastion PiS-u chętnie przyjmuje gwiazdy z dawnej TVP, ale jednocześnie z dnia na dzień zwalnia dotychczasowych pracowników. Z wypowiedzi wynika również, że cały czas w Republice ludzie pracują za niepewną wypłatę.

Większość osób po wylocie z TVP szybko trafiło do Telewizji Republika. Są to m.in. Michał Rachoń, Michał Adamczyk czy Miłosz Kłeczek.

Okazało się, że zupełnym przypadkiem zapewne zbiegło się to ze zwolnieniami dotychczasowych pracowników telewizji Sakiewicza. Zwolnienia miały mieć miejsce z dnia na dzień. O szczegółach opowiedział proszący o anonimowość pracownik medialny tej stacji.

– Media wypisują teraz, jak to starzy pracownicy TVP znajdują miejsce w Republice, ale przez nich te osoby, co pracowały w stacji, zostały zwolnione, gdyż były »cięcia w zatrudnieniach«. A tak naprawdę Sakiewicz chce wszystkie znane twarze wziąć do siebie, bo wie, że da mu to większą oglądalność, a co za tym idzie więcej pieniędzy – ujawnił anonimowy pracownik.

Dodał, że Sakiewicz nie miał problemu z pożegnaniem się z dotychczasowymi pracownikami.

– Ciekawi mnie tylko jak im będzie płacić, czy tak jak starym pracownikom, czyli »na raty«, o które trzeba było się upominać, czy nowi pracownicy są na lepszych warunkach zatrudnieni i będą dostawać pieniądze na czas. Z zimną krwią zwolnił niektórych pracowników z dnia na dzień – kontynuował.

Warto przypomnieć, że już wiele lat temu wybuchła w tej kwestii afera. Pracownicy stacji mieli mieć wiele miesięcy zaległości z otrzymaniem umówionego wynagrodzenia. Z drugiej strony mimo tej wiedzy ludzie cały czas chętnie łapią tam zatrudnienie.

– Jak widać, dla Sakiewicza liczą się władza i pieniądze. On tak naprawdę przez te wszystkie zmiany w końcu wyjdzie na plus z tą swoją telewizją i to tylko się liczy, nie pracownicy – ocenił pracownik Republiki.

– Atmosfera w pracy jest normalna, ludzie robią, co muszą i nikt nie myśli już o zwolnieniach. Na początku był stres i obawa, że wyrzuceni zostaną wszyscy „starzy” pracownicy i z Republiki zrobi się TVP, ale wszystko minęło. Wszyscy powoli zaczynają się ze sobą dogadywać, ale czy jest to szczere… wątpię – podsumował.

dj

plejada.pl

fot. X / Miłosz Kłeczek

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *