fot. Ig/katarzynabosacka (kolaż)

W 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II w Pendolino rozdawano pasażerom kremówki. Przysmak papieża Polaka rozdawany w pociągu PKP Intercity wywołał wielkie emocje. Jednak skład słynnych papieskich kremówek wywołuje jeszcze mocniejsze emocje. Jak wskazała Katarzyna Bosacka, w składzie kremówek rozdawanych w pociągach znajduje się m.in. gips!

Papieskie kremówki w PKP

Pasażerowie PKP Intercity otrzymywali wczoraj kremówki z okazji rocznicy śmierci Jana Pawła II. Gest ten nawiązuje do słynnego przemówienia papieża Polaka, w którym wspominał, że za młodu z kolegami chodzili do konkretnego lokalu na kremówki.

Pomysł PKP nie wszystkim przypadł do gustu. W sieci pojawiły się złośliwe komentarze wskazujące, że takie inicjatywy nie powinny być finansowane z pieniędzy podatników.

Jednak okazuje się, że to wcale nie największy problem. Znacznie poważniejszy okazuje się być skład „papieskich” kremówek, które przewoźnik rozdawał pasażerom.

Przysmak papieża z gipsem?

Sprawę nagłośniła znana na Instagramie popularyzatorka zdrowego odżywiania Katarzyna Bosacka. Zajmuje się uświadamianiem ludzi w kwestii jedzenia. Ocenia również popularne produkty spożywcze.

– Mimo iż rozdawane były w pociągach – skład mają kompletnie niepociągający. O święty Klemensie, patronie cukierników, czego tam nie ma! – napisała na Instagramie Katarzyna Bosacka.

– W sumie prawie 30 składników! Najtańszy, niezdrowy, zatykający tętnice tłuszcz palmowy, trzy konserwanty: E202 – sorbinian potasu, E211 – benzoesan sodu, E282 – propionian wapnia, trzy substancje żelujące: E516 – siarczan wapnia, czyli inaczej gips, E450 difosforany – wiążące wodę w produktach, E339 – fosforan sodu, czyli regulator kwasowości, masa jajowa, mleko w proszku, dwa sztuczne aromaty – dodała krytyczka papieskich kremówek.

Szał na kremówki

– Po prostu – jak śpiewały kiedyś Wały Jagiellońskie – Wars wita nas, Wars wita Was! I tylko mam jedno pytanie. Czy temu, kto wymyślił akcję nakarmienia narodu tą chałą, czasem dawno peron nie odjechał…? – podsumowała.

Wygląda więc na to, że przysmak papieża Polaka nie był zbyt zdrowy. Albo – co bardziej prawdopodobne – w pociągach PKP Intercity rozdawano tanie podróbki. W dodatku bardzo niezdrowe.

A czy Wam zdarzyło się zajadać papieskimi kremówkami?

dj

instagram.com / interia.pl

fot. Ig/katarzynabosacka (kolaż)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *