Szczepan TwardochSzczepan Twardoch Fot. YouTube

Śląski pisarz Szczepan Twardoch wyśmiewa tych, którzy od 2015 roku głosili, że PiS zlikwidował w Polsce demokrację, a teraz świętują legalnie wygrane wybory opozycji.

Nikt raczej nie oskarży go o bycie „pisiorem”. Od lat głosząc istnienie narodu śląskiego i twierdząc, że śląski to pełnoprawny język, a nie dialekt polszczyzny, Twardoch stoi tak daleko obozu pisowskiego, jak tylko się da.

A mimo to pisarz, autor m.in. Chołodu, czy Króla, jest obecnie atakowany w sieci przez przeciwników Prawa i Sprawiedliwości. Dlaczego? Bo zarzucił im, że trochę chyba jednak przesadzili z tym „końcem demokracji” w Polsce i wprowadzeniem „pisowskiej dyktatury”.

Twardoch napisał na portalu X (dawniej Twitter):

Szanowni, radując się wynikami wyborów, chciałbym zapytać co z tymi 1231412 końcami demokracji, które wy, koryfeusze polskiego życia intelektualnego ogłaszaliście od 2015 roku przy każdej okazji, średnio trzy razy w miesiącu? Jakoś nieźle ta demokracja wygląda, jak na coś, co się tyle razy rzekomo skończyło. Co z pisowską dyktaturą, która „nigdy nie odda władzy”? Właśnie przegrała wybory i oddaje władzę? To się logicznie nie spina. Może więc nigdy nie było dyktatury, cały czas żyliśmy w demokracji, tyle, że rządziła partia, której nie lubimy, a wy po prostu jesteście nieznośnymi histerykami? Czy to jednak zbyt brawurowa koncepcja?

Internauci zaczęli od razu atakować śląskiego pisarza: że co on wygaduje, że po czyjej jest stronie etc.

Obserwując Państwa reakcje tutaj widzę, że się myliłem i rzeczywiście demokracja w Polsce skończyła się w 2015 roku. Proszę mi tylko dać znać kiedy powróci, to odetchnę z ulgą – odpisał im, kpiąc, pisarz.

Twardoch wdał się także w dyskusję z niektórymi użytkownikami X.

Chcesz porozmawiać face to face z kobietami bitymi i gazowanymi na ulicach? – napisała mu w komentarzu jedna z internautek.

Twardoch odpowiedział: Proszę nie sprawdzać jak zachowuje się policja francuska albo niemiecka, bo okaże się, że w Europie nigdzie nie ma demokracji!

A wy co uważacie? Zabrano nam tę demokrację i wprowadzono dyktaturę, czy jednak nie?

SJ

X

Fot. YouTube / Canal+

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *