fot. X/Jakub Grygowski/Witold Tumanowicz (kolaż TZ)

Działacz ze środowiska Konfederacji na Wyspach Brytyjskich Jakub Grygowski insynuuje bardzo wyraźnie, że szef sztabu Konfederacji, członek Rady Liderów oraz Zarządu Głównego Ruchu Narodowego Witold Tumanowicz miał zdradzać swoją żonę. Sam narodowiec nie komentuje sprawy. Niewykluczone, że Grygowski w ten sposób mści się na nim za jego atak na posła Janusza Korwin-Mikkego.

W Konfederacji wrze. Jak pisaliśmy, poseł Janusz Korwin-Mikke, który nie został ponownie wybrany na posła, został zawieszony w prawach członka partii Konfederacja. Miał zostać również usunięty z Rady Liderów ugrupowania.

Zgłoszenie w tej sprawie zapowiedział działacz Konfederacji z Ruchu Narodowego Witold Tumanowicz. To on zapowiedział i złożył wniosek o ukaranie nestora ruchu wolnościowego w Polsce. W ostrych słowach wypowiadał się też o samym pośle.

Ponadto ogłoszenie wyroku sądu partyjnego Tumanowicz ogłosił z wyraźną satysfakcją. Takie postępowanie było szeroko krytykowane nie tylko przez sympatyków Janusza Korwin-Mikkego, ale prawicę w ogóle.

Ciężko nie dopatrzyć się powiązania tej sytuacji z dzisiejszymi wpisami Jakuba Grygowskiego. Jak czytamy w opisie jego profilu w serwisie X, jest to konserwatywny liberał i prezes londyńskiego oddziału oraz pełnomocnik Nowej Nadziei (w opisie oznaczony jest profil @Partia_KORWiN) w Zjednoczonym Królestwie i w Irlandii.

Grygowski publicznie zarzucił, że Witold Tumanowicz miał zdradzać swoją żonę. Mało tego – dowody w tej sprawie miały zostać nagrane.

– Czy żona @WTumanowicz dowiedziała się już o jego „prawdopodobnym” (z ostrożności procesowej) romansie z pewną partyjną małolatą, czy nadal myśli, że to taki fajny i wierny nacjo-katolik? Czy ja to powiedziałem publicznie? Ups… – napisał w serwisie X Jakub Grygowski.

Wpis sprzed zaledwie dziewięciu godzin ma już prawie 480 tys. wyświetleń w tym serwisie. Zaraz potem dodał, że „kilka osób jest nawet w posiadaniu całkiem interesujących nagrań” i żona polityka „nie byłaby zachwycona”.

Jeden z internautów słusznie zauważył, że jeśli ma „jakieś dowody to idź tej żonie pokaż nie się fleksujesz na twitterze”.

– Tak zrobię. Chce tylko, żeby Tumanowicz o tym wiedział zanim to się stanie. Chce sobie dzisiaj wyobrażać jak się od rana poci i wymyśla tłumaczenie dla biednej małżonki – odpowiedział Jakub Grygowski.

Sam Witold Tumanowicz dotychczas nie opublikował w serwisie X żadnej wypowiedzi w temacie przedstawionych zarzutów. Jeśli chodzi o tożsamość dziewczyny, z którą miałoby dojść do zdrady, nie powiedziano tego wprost. Działacze jednak w luźny sposób nawiązywali do nazwiska.

Zarzuty są niezwykle mocne. Albo więc poznamy konkretne dowody w tej sprawie, którą wywleczono intencjonalnie na forum publiczne, albo oskarżyciel wyjdzie na pajaca i kłamcę.

Jak sądzicie? Czy działacze Konfederacji z poszczególnych ugrupowań będą teraz niszczyć się nawzajem? Czy to tylko jednorazowe wybryki?

dj

X / tymzyjesz.pl

fot. X/Jakub Grygowski/Witold Tumanowicz (kolaż TZ)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *