prnt scrn fakt.pl

Ciężko o większe zgorszenie, niż nawalony ksiądz podczas pogrzebu noworodka. Sytuacja miała miejsce w Nowej Wsi Lęborskiej. Słowa księdza zwaliły żałobników z nóg.

Ks. Czesław K. wywołał wielkie zgorszenie wśród wiernych. Nie dość, że pijany odprawiał Mszę świętą, to w dodatku była to Msza pogrzebowa, gdzie zmarłym był noworodek.

Nagranie w sieci pojawiło się w poniedziałek. Sprawę opisał „Fakt”.

Pijanego księdza na cmentarz przywiozła parafianka. Chowany w ziemi był noworodek. Ten urodził się niestety martwy.

– Mylił słowa, bełkotał, mylił pieśni, kiedy zakończył ceremonię, to wezwaliśmy policję – powiedziała „Faktowi” ciotka zmarłego chłopca.

Według świadków, ksiądz miał powiedzieć wiernym, że skoro „Aniołek śpi, to ja też spałem”. Na reakcję nie trzeba było długo czekać.

Na cmentarz przyjechała policja. Ksiądz Czesław K. został przebadany alkomatem. Urządzenie pokazało 1,6 promila w wydychanym powietrzu. Ksiądz otrzymał następnie mandat 500 zł.

„Fakt” ustalił, że ks. K. to proboszcz parafii pw. świętej Marii Magdaleny w Garczegorzu. Wcześniej już stracił prawo jazdy za prowadzenie pod wpływem alkoholu.

Z tego powodu na cmentarz przywiozła go parafianka. Świadkowie zwrócili uwagę, że to nie pierwszy raz, gdy proboszcz odprawiał uroczystości pod wpływem alkoholu.

Rzecznik prasowy diecezji pelplińskiej ks. Ireneusz Smagliński zapytany o stanowisko władz skwitował, że „na ten moment nie komentuję sprawy”. Zapowiedział, że później odniesie się do pytań wysłanych przez redakcję.

– Biskup Diecezjalny wezwał proboszcza z Garczegorza na rozmowę. O jej wyniku i konsekwencjach wobec duchownego zostanie poinformowana Rodzina zmarłego dziecka – poinformował później ks. Smagliński.

Miejscowi zdają się pozwalać na takie zachowanie księdza.

– Nie będę się wypowiadać. Odkąd pełnię funkcję sołtysa, sami we własnym gronie rozstrzygamy sprawy. Zachowanie księdza było złe, ale ja nie jestem od wydawana opinii. Nikt nie jest bez winy. Ta sprawa rozstrzygnie się sama – powiedziała portalowi o2.pl sołtys wsi Garczegorze Zofia Giełażyn.

dj

fakt.pl / o2.pl

prnt scrn fakt.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *