Chada Fot. FB

Szczeciński kryminalista o pseudonimie Pecyniak przez pewien czas siedział w jednej celi z tragicznie zmarłym raperem Tomaszem Chadą. Przestępca w wywiadzie dla Kryminalnej Polski wyjawił, o czym rozmawiał z jedną z legend ulicznego rapu w Polsce.

Tomasz Chada był jednym z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli ulicznego nurtu w polskim rapie. Choć gościnnie na płytach warszawskich raperów występował od lat 90., to debiutancki album, „Proceder”, wydał dopiero w 2009 roku.

Przez lata współpracował z takimi raperami jak legendarny skład Molesta Ewenement (pojawił się m.in. na jednej z najważniejszych rapowych płyt w Polsce – Skandalu z 1998 roku), Tede, Pih, Peja, Sokół, Pezet, czy Słoń. Był również gościem na głośnej płycie „Równonoc” producenta Donatana, której jeden z singli reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji.

Być może solowa kariera Chady rozwijałaby się prężniej, gdyby nie jego stałe problemy z prawem. Raper wielokrotnie lądował w więzieniu m.in. za napaść, pobicie, posługiwanie się fałszywymi dokumentami, czy jazdę pod wpływem alkoholu. Z więzienia wychodził raczej na krótko, a wówczas wdawał się w konflikty z innymi raperami (np. głośny konflikt z raperem o pseudonimie Doniu z zespołu Ascetocholix, czy ze swoją byłą dziewczyną – raperką Gabi). W 2013 roku uciekł z więzienia i wystawiono za nim list gończy. Do zakładu karnego udało się go odprowadzić dopiero w 2015 roku.

W 2017 roku Chada opuścił więzienie. 14 marca 2018 roku muzyk skoczył z trzeciego piętra budynku i doznał urazu kręgosłupa. Istnieje podejrzenie, że była to próba samobójcza, choć jego przyjaciele twierdzą, że w skoku ktoś mu „pomógł”. Raper trafił do szpitala ortopedycznego w Mysłowicach. Tam jednak zaczął stwarzać problemy m.in. agresywnym zachowaniem. Dlatego postanowiono o przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego w Rybniku, gdzie muzyk zmarł w tajemniczych okolicznościach w trakcie badań. Wciąż trwa śledztwo w tej sprawie.

W 2019 roku w kinach pojawił się film na podstawie życiorysu Chady. W produkcji grali m.in. Małgorzata Kożuchowska i Jan Frycz. Poza Polską film dystrybuowano do 12. innych państw – w tym m.in. Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Austrii, Niemiec i Danii.

Siedział w celi z Chadą. Twierdzi, że zmarły raper widział w nim…

W jednym z ośrodków zamkniętych Chada dzielił celę z kryminalistą ze Szczecina o pseudonimie Pecyniak. Raper spędził wiele czasu na rozmowach ze współosadzonym. Pecyniak uważa, że muzyk widział w nim potencjał muzyczny oraz był zainteresowany jego znajomością z synem Henryka Niewiadomskiego pseud. Dziad, czyli przywódcy gangu ząbkowskiego, który działał w latach 90. i współpracował z mafią pruszkowską.

– Zetknąłem się z Tomkiem Chadą, Świętej Pamięci, wspaniały chłopak. No i tam były jakieś plany po prostu, bo zauważył, że coś tam sobie skrobię na kartkach, mam jakąś zajawkę. Bardzo byłem w tamtym czasie zafascynowany Liroyem, ale i nie tylko. Mieliśmy jakieś tam plany, zauważył we mnie jakiś tam potencjał – wspomina „Pecyniak” w rozmowie na kanale Kryminalna Polska.

– A że przyjaźniłem się z „Dziada” synem, to też fascynowała go moja historia. Były po prostu jakieś tam plany muzyczne, z którymi też wiązałem jakieś wielkie nadzieje. No nie wyszło, wiemy co się stało – dodaje przestępca.

SJ

Kryminalna Polska

Fot. Chada / FB

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *