ShakiraShakira. / Foto: Wikimedia, Condé Nast, CC BY 3.0

Shakira w poważnych tarapatach! Kolumbijska gwiazda muzyki może trafić do więzienia nawet na 8 lat!

Gwiazda muzyki popularnej, autorka między innymi hymnu Mistrzostw Świata w 2010 roku, może trafić do więzienia! Co takiego zrobiła 46-letnia gwiazda?

O Shakirze głośno zrobiło się w ubiegłym roku, a wszystko za sprawą rozstania z Gerardem Pique, obrońcą FC Barcelony i reprezentacji Hiszpanii. Powodem zakończenia 12-letniego związku było przyłapanie zawodnika na zdradzie.

Teraz piosenkarka po raz kolejny trafiła na czołówki mediów. Wszystko przez to, że została oskarżona o oszustwa podatkowe, za które może nawet trafić do więzienia.

Shakira miała oszukiwać hiszpańskie organy podatkowe za pomocą fasadowych firm, które mieściły się w tzw. rajach podatkowych. Dzięki temu piosenkarka nie zapłaciła ok. 14,5 miliona euro podatków.

Początek procesu wyznaczono na 20 listopada, ale już teraz wiadomo, że wyrok w sprawie gwiazdy estrady nie zapadnie zbyt szybko. Jako świadków wezwano blisko 200 osób, co sprawia, że zaplanowano aż 12 posiedzeń.

Shakira odrzuciła pierwszą propozycję ugody ze strony prokuratury, która teraz domaga się dla niej ośmiu lat i dwóch miesięcy pozbawienia wolności, a także kary w wysokości 23,8 miliona euro!

πr

sport.pl

Foto: Wikimedia, Condé Nast, CC BY 3.0

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *