AI, Scarlett Johansson / obrazek ilustracyjny Fot. Pixabay, Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America (CC BY-SA 2.0)

Scarlett Johansson uważa, że twórcy aktualizacji ChatGPT „ukradli” jej głos i wyposażyli w niego sztuczną inteligencję. 39-letnia aktorka pozwała firmę.

Twórcy aktualizacji mieli najpierw zwrócić się do aktorki z prośbą o to, by pozwoliła im użyć jej głosu. Aktorka odrzuciła jednak ofertę „z powodów osobistych”.

– Dwa dni przed wydaniem wersji demonstracyjnej ChatGPT 4.0 pan Altman skontaktował się z moim agentem, prosząc mnie o ponowne rozważenie. Zanim zdążyliśmy się skontaktować, system był już dostępny – twierdzi Johansson.

OpenAI „niechętnie zgodziła się” usunąć głos „Sky”, ale aktorka i tak postanowiła wejść na drogę sądową.

– W czasach, gdy wszyscy zmagamy się z podróbkami i ochroną naszego własnego podobieństwa, naszej własnej pracy, naszej własnej tożsamości, uważam, że są to pytania, które zasługują na absolutną jasność. Z niecierpliwością czekam na rozwiązanie w postaci przejrzystości i przyjęcia odpowiednich przepisów, które pomogą zapewnić ochronę praw jednostki – uważa aktorka.

Tymczasem OpenAI przekonuje, że głos „Sky”

„należy do innej profesjonalnej aktorki używającej własnego, naturalnego głosu”.

– Głos „Sky” nie należy do Scarlett Johansson i nigdy nie miał jej przypominać – powiedział Altman.

– Obsadziliśmy aktora głosowego przed jakimkolwiek kontaktem z panią Johansson. Z szacunku dla pani Johansson zaprzestaliśmy używania głosu „Sky” w naszych produktach. Przepraszamy panią Johansson, że nie komunikowaliśmy się lepiej – dodał.

SJ

300gospodarka.pl

Fot. Wikimedia, Pixabay

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *