Quebonafide Źródło: YouTubeQuebonafide Źródło: YouTube

Do Quebonafide „dzwoni papuga” i ma dobre informacje. Kancelaria prawna reprezentująca jednego z najpopularniejszych polskich raperów poinformowała, że Jakub Grabowski wygrał w sądzie z gwiazdą filmów dla dorosłych Teen Kasią i piłkarzem Mariuszem Jopem.

Quebonafide to jeden z najpopularniejszych polskich raperów. Muzyk sprzedał ponad pół miliona płyt, co czyni go jednym z najlepiej sprzedających się artystów w Polsce. Ma na koncie kilka platynowych oraz diamentowych płyt, a także wiele głośnych międzynarodowych kooperacji.

Obecnie muzyk jest na artystycznej emeryturze i mieszka na wsi oraz prowadzi kilka biznesów. Quebo jest m.in. właścicielem dwóch lokali gastronomicznych w Warszawie – restauracji i kawiarni, a także firmy MISS TI 蒂小姐, która produkuje napoje Matcha Latte i Milk Tea dostępne m.in. w sieciach Lidl i Żabka. Jakub Grabowski był także właścicielem wytwórni muzycznej Que Quality, którą sprzedał.

Prywatnie muzyk jest narzeczonym piosenkarki z Kaszub – Natalii Szroeder.

Quebonafide: Rzucił muzykę, ale wciąż pozywają go za teksty

Quebonafide pozostaje na muzycznej emeryturze. Niedawno informował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że emocjonalnie jest mu lepiej bez tworzenia muzyki i pisania tekstów. Postanowił nawet udostępnić fanom swoje nieukończone i niewydane piosenki, które obecnie wrzucane są na konta różnych youtuberów w serwisie YouTube.

Quebo zostawił muzykę, ale muzyka nie chce zostawić jego. Jako tekściarz Grabowski popełnił kilka kontrowersyjnych numerów, za które do tej pory jest ciągany po sądach.

Quebonafide vs gwiazda filmów dla dorosłych

„Ciebie wychowały Psy z Lindą i King Kong. Mnie wychowała Teen Kasia and blue dildo” – rapował Quebo w kawałku „Teen Kasia” nagranym na cześć polskiej gwiazdy filmów dla dorosłych, która znana jest osobom urodzonym w latach 90-tych. „Aktorka”, której kariera była dość krótka, nie była zbyt zadowolona z tego, że raper przypomina o niej w piosence i postanowiła go pozwać.

Oskarżenie zostało całkowicie oddalone, choć Teen Kasia próbowała się odwołać.

„Powództwo obejmowało również żądanie przeprosin oraz zasądzenia zadośćuczynienia w wysokości 75.000 zł. W wyroku oddalającym powództwo w całości Sąd Okręgowy w Białymstoku zgodził się z argumentacją prawników DZP, że sporne wersy odnosiły się do działalności, którą Barbara Burzyńska faktycznie niegdyś prowadziła i nie zmierzały do przedstawienia powódki w negatywnym świetle. Wykorzystanie w utworze głosu nie można natomiast uznać za naruszenie wizerunku, ponieważ głos Barbary Burzyńskiej nie jest na tyle charakterystyczny, aby mógł służyć do identyfikacji. Wyrok jest prawomocny” – poinformowali prawnicy rapera.

Quebonafide vs piłkarz Mariusz Jop

„Czemu nastrój samobójczy mam jak Mariusz Jop?” – rapował Quebonafide w kawałku Szubienicapestycydybroń, który ma 25 milionów odsłuchań w serwisie YouTube.

Wers to oczywiście nawiązanie do do samobójczej bramki Mariusza Jopa, przez którą Wisła straciła w 2010 roku mistrzostwo Polski. Sportowiec odebrał to jednak inaczej.

– To nie jest w porządku, że Quebo użył mojej historii w takim kontekście. Moja publiczna ogranicza się tylko do sportu i nie podoba mi się to, że ktoś, kto mnie nie zna bez żadnych podstaw przypisuje mi trudności, których nigdy nie miałem. W tym kawałku łączy się moje nazwisko bezpośrednio z samobójstwem. Chyba każdy człowiek doświadczył momentów, które go przygniatają i odbierają wiarę w siebie – mówił w rozmowie ze sport.tvp.pl piłkarz.

„Powód żądał usunięcia lub zmiany przytoczonego fragmentu utworu, przeprosin oraz zapłaty 100.000 zł na cele społeczne. Prawnicy z Praktyki Postępowań Spornych skutecznie podnieśli, że powyższy wers jest jedynie metaforą, która nie narusza czci ani dobrego imienia piłkarza. Odnosi się zaś jedynie do strzelonej przez Mariusza Jopa bramki samobójczej, która w 2010 r. odebrała Wiśle Kraków szanse na mistrzostwo Polski. Sąd w całości podzielił przedstawioną argumentację, podkreślając jednocześnie wagę twórczej działalności artystycznej jako dobra chronionego konstytucyjnie. Powództwo zostało w całości oddalone przez Sąd Okręgowy w Krakowie, a wyrok ten jest prawomocny” – poinformowali w oficjalnym oświadczeniu prawnicy, którzy reprezentowali Jakuba Grabowskiego.

Kontrowersyjne numery Quebonafide

Oto kontrowersyjne piosenki Quebonafide, przez które muzyk został pozwany:

SJ

Glamrap / TVP Sport

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *