Mata Źródło: YouTubeMata Źródło: YouTube

Raper Michał Matczak, znany pod takimi pseudonimami jak Mata, Młody Matczak i Skute Bobo, został oskarżony o posiadanie 1,45 g marihuany. Choć sąd pierwszej instancji umorzył postępowanie, to prokuratura chce, by muzyk i tak stanął przed sądem.

– Sąd umorzył postępowanie na podstawie art. 62a ustawy z 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii – przekazywała Samodzielna Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie, informując, że raper Mata jednak nie stanie przed sądem.

Muzyk nie może jeszcze cieszyć, że widmo więzienia już nad nim nie ciąży. Prokuratura chce bowiem, by raper odpowiedział za posiadanie tej niewielkiej ilości marihuany.

– Oskarżyciel publiczny nie zgadza się z wydanym przez sąd rozstrzygnięciem. Niezwłocznie po uzyskaniu pisemnego uzasadnienia, prokuratura złoży zażalenie na wydane postanowienie – przekazała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Mata założył fundację na rzecz marihuany i wystąpił przed ONZ

Mata założył Fundację 420, która walczy o depenalizację marihuany w Polsce. Muzyk wystąpił ze swoją fundacją nawet na historycznej 66. Sesji ONZ-owskiej Komisji ds. Środków Odurzających w siedzibie ONZ w Wiedniu.

„Cześć, jako Fundacja 420 wzięliśmy udział w udział w historycznej Sesji ONZ-owskiej Komisji ds. Środków Odurzających (Commission on Narcotic Drugs – CND). Celem wizyty naszej delegacji było zapoznanie się z praktykami światowych organizacji działających na rzecz depenalizacji oraz skonfrontowanie się z przedstawicielami krajów, którym udało się wdrożyć bardziej progresywną politykę narkotykową niż Polsce” – mogliśmy przeczytać na profilu Fundacji 420.

SJ

Glamprap

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *