Golriz Ghahraman Fot. YouTube

Posłanka nowozelandzkiego parlamentu z lewicowej Partii Zieloni, 42-letnia Golriz Ghahraman, zrzekła się mandatu po tym, jak przyłapano ją na serii kradzieży.

Ghahraman zaczynała jako prawniczka przy ONZ. Od 2017 roku zasiadła natomiast w parlamencie Nowej Zelandii, do którego dostała się z lewicowej Partii Zieloni.

42-latce wieszczono ogromną karierę w polityce. Wszystko wskazuje jednak na to, że ta kariera właśnie się załamała i raczej nie uda jej się odbudować.

Polityk została bowiem przyłapana 23 grudnia przez kamery sklepu Scotties Boutique, w handlowej dzielnicy Auckland.

Na nagraniach widać, jak posłanka kradnie torebkę. To jednak nie wszystko – okazuje się, że parlamentarzystka jest podejrzana o jeszcze jedną kradzież w sklepie odzieżowym w Wellington. Do zdarzenia miało dojść 26 października ubiegłego roku.

Ghahraman twierdzi, że według jej lekarza to efekt „stresu związanego z pracą” i „wcześniej nierozpoznanej traumy”. Polityk zrzekła się swojego mandatu poselskiego.

– Nie jestem w stanie wytłumaczyć tego zachowania, ponieważ w żaden sposób nie było racjonalne. Po zbadaniu przez lekarza zrozumiałam, że jestem w złym stanie – powiedziała.

SJ

o2.pl

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *