Źródło: YouTube

Legendarny warszawski raper, Kaczy Proceder, jest jedną z 7 osób, które zatrzymano w związku z m.in. przemytem narkotyków.

Kaczy Proceder to warszawski raper, który na scenie hiphopowej w Polsce działa od wczesnych lat 90-tych. Był współzałożycielem legendarnego składu Molesta, który uważany jest, obok Paktofoniki i Kalibra 44, za najbardziej kultowy zespół hiphopowy w Polsce.

Kaczy współpracował m.in. z takimi artystami jak Pezet, Popek Monster, Chada i wielu, wielu innych. W swoich tekstach często poruszał wątki związane ze światem kryminalnym.

Gangsterzy zatrzymani. Wśród nich Kaczy Proceder

„Na polecenie Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu od Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie CBŚ we współpracy ze Strażą Graniczną zatrzymali 7 osób, w tym rapera Kaczego” – podaje portal Popkiller.

„Od 2018 roku członkowie grupy mieli wedle oskarżeń przemycić do Polski, a następnie wprowadzić do obiegu 5 ton marihuany i haszyszu oraz pół tony kokainy o łącznej wartości 300 milionów złotych. Grupa działala na terenie Hiszpanii, Niemiec, Litwy oraz Ekwadoru” – czytamy dalej.

Gang dysponował poważnym sprzętem. Policja zabezpieczyła m.in. „karabin maszynowy AK-47, zagłuszarkę sygnałów GPS, sprzęt mogący posłużyć do kradzieży samochodów, dokumenty tożsamości innych osób, telefony komórkowe, komputery i inne nośniki danych”.

Poza tym policjanci zabezpieczyli również należące do gangsterów luksusowe zegarki i biżuterię. Prokuratura zamroziła także ok. 570 tys. złotych na poczet przyszłych kar.

Wobec zatrzymanych zastosowano 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Gang miał mieć powiązania ze środowiskami pseudokibiców ze Śląska, Warszawy i Rzeszowa.

Sprawa najpewniej wpłynie na zatrzymanie lub opóźnienie projektów muzycznych przygotowywanych przez Kaczego.

SJ

Popkiller

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *