Malik Montana Fot. YouTubeMalik Montana Fot. YouTube

Malik Montana znów budzi kontrowersje. Warszawski raper nagrał z gwiazdą nowojorskiej sceny, a tekst ich wspólnego kawałka budzi zastrzeżenia internautów.

Malik Montana, a właściwie Mosa Ghawsi, to polski raper o afgańskich i greckich korzeniach. Urodził się i wychował w Niemczech, ale obecnie mieszka w Polsce i tworzy po polsku.

Malik jest jednym z najpopularniejszych obecnie artystów w Polsce. Jako swojego ulubionego wykonawcę podała go m.in. Roxie Węgiel.

Malik jest prawdopodobnie najbogatszym z polskich raperów. Serwis Oni To Noszą przyłapał go w stroju, który łącznie kosztował 839 tys. złotych (raper miał na sobie kurtkę Prada wartą 13 000 zł, czapkę Prady za 2200 zł, łańcuch za 470 000 zł, a na rękach dwa zegarki Rolexa i Cartiera, które łącznie kosztują 340 000 zł).

Raper słynie również z kontrowersji. Budzą je m.in. jego teksty, które środowisko feministek uważa za szowinistyczne. Ghawsi miał także w przeszłości złą prasę z powodu różnych zachowań typu bójki z innymi raperami (np. Wujek Samo Zło lub Sentino). W przeszłości głośno było także o tym, że w jednym z jego teledysków wystąpił jeden z przywódców Mafii Pruszkowskiej o pseudonimie Słowik.

Głośno o Maliku było w zeszłym roku, gdy ABW zatrzyamało środki federacji MMA, której medialnym włodarzem był właśnie Malik Montana, twierdząc, że ma ona powiązania z Rosjanami, którzy z kolei są powiązani ze zbrodniczym reżimem Ramzana Kadyrowa. Wcześniej już pojawiały się niepotwierdzone medialne doniesienia, że High League ma powiązania z terrorystami z Czeczenii.

Czytaj też:

Zagraniczna kolaboracja Malika. Homofobiczny tekst?

Malik Montana nagrywał już z gwiazdami europejskiego i światowego formatu – m.in. z czołówką niemieckiej sceny rapowej i z amerykańskim raper NLE Choppą.

Teraz polski raper nagrał z jednym z najgorętszych raperów młodego pokolenia w Nowym Jorku – Lil Tjay’em.

Do kawałka zrealizowano teledysk, który wyreżyserował JLShotThat, który kręcił teledyski m.in. dla Fivio Foreign, czy Pop Smoke’a.

Tekst zwrotki Malika Montany znów wzbudza kontrowersje. Już nie chodzi tylko o to, że kobiety są w tekście traktowane bardzo instrumentalnie.

Niektórzy komentujący twierdzą, że wers „Dwie koleżanki lecą w ślinę jak lesby” jest homofobiczny. W dodatku wers ten w momencie nawijania pojawia się na teledysku, jakby raper chciał, żeby akurat ten fragment nikomu nie umknął.

Inni twierdzą z kolei, że część odbiorców i krytyków jest zbytni przewrażliwiona. A jak wy uważacie? Dajcie znać w komentarzach!

SJ

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *