Źródło: YouTube

Kaczy Proceder, polski raper oskarżony o działanie w międzynarodowym gangu, może trafić do więzienia na 15 lat. Środowisko bynajmniej go nie krytykuje, a niektórzy inni raperzy nawet go chwalą.

Kaczy Proceder to warszawski raper, który na scenie hiphopowej w Polsce działa od wczesnych lat 90-tych. Był współzałożycielem legendarnego składu Molesta, który uważany jest, obok Paktofoniki i Kalibra 44, za najbardziej kultowy zespół hiphopowy w Polsce.

Kaczy współpracował m.in. z takimi artystami jak Pezet, Popek Monster, Chada i wielu, wielu innych. W swoich tekstach często poruszał wątki związane ze światem kryminalnym.

Gangsterzy zatrzymani. Wśród nich Kaczy Proceder

„Na polecenie Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu od Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie CBŚ we współpracy ze Strażą Graniczną zatrzymali 7 osób, w tym rapera Kaczego” – podaje portal Popkiller.

„Od 2018 roku członkowie grupy mieli wedle oskarżeń przemycić do Polski, a następnie wprowadzić do obiegu 5 ton marihuany i haszyszu oraz pół tony kokainy o łącznej wartości 300 milionów złotych. Grupa działala na terenie Hiszpanii, Niemiec, Litwy oraz Ekwadoru” – czytamy dalej.

Gang dysponował poważnym sprzętem. Policja zabezpieczyła m.in. „karabin maszynowy AK-47, zagłuszarkę sygnałów GPS, sprzęt mogący posłużyć do kradzieży samochodów, dokumenty tożsamości innych osób, telefony komórkowe, komputery i inne nośniki danych”.

Poza tym policjanci zabezpieczyli również należące do gangsterów luksusowe zegarki i biżuterię. Prokuratura zamroziła także ok. 570 tys. złotych na poczet przyszłych kar.

Wobec zatrzymanych zastosowano 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Gang miał mieć powiązania ze środowiskami pseudokibiców ze Śląska, Warszawy i Rzeszowa.

Co grozi Kaczemu?

Jak informuje portal GlamRap, muzykowi (a także kilkunastu innym osobom) grozi nawet do 15 lat więzienia.

Będzie to jeden z najdłuższych wyroków odsiadywanych przez polskich raperów. Na długi czas za kratki wysłany został także m.in. Dawidzior, który wyjdzie w 2025 roku. Muzyk w „maju 2018 roku usłyszał wyrok 11 lat pozbawienia wolności, ale ostatecznie skazano go na 8,5 lat więzienia po wycofaniu zarzutów usiłowania zabójstwa i kierowania grupą przestępczą o charakterze zbrojnym” – informuje GlamRap.

Środowisko nie odcina się Kaczego. Niektórzy go chwalą

Mogłoby się zdawać, że tego typu problemy sprawią, że inni raperzy odetną się od Kaczego. Nic bardziej mylnego – nikt w środowisku głośno go nie skrytykował.

Dodatkowo – niektórzy twierdzą, że muzyk po prostu jest „prawdziwy”. Fazi z legendarnej grupy Nagły Atak Spawacza, jednego z pierwszych rapowych składów w Polsce, twierdzi, że Kaczy Proceder to „po Chadzie jeden z ostatnich prawdziwych”.

„Dumni” są także fani muzyka, którzy w sieci piszą:

  • I to jest prawdziwy hip-hop!
  • Kaczy „Eskobar” przynajmniej nawijał prawdę w swoich kawałkach.
  • Jedyny prawdziwy OG w polskim rapie.
  • Przynamniej jedna rzecz tutaj jest prawdziwa. Śpiewa rap uliczny, utożsamia się z tym i żyje tak jak śpiewa (może to nie wzór do naśladowania, ale prawdziwość jest). A nie jak te młode szczurki, co śpiewają o gangsta paradise w różowej piżamie.
  • Generalnie to chyba największy og w polskim rapie. Reszta się chwali a przemiał na 3kg.

SJ

Popkiller, GlamRap, TymŻyjesz

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

One thought on “Polski raper może trafić za kratki na 15 lat. W tle narkotyki za 300 milionów i broń wojskowa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *