Minister Spraw Wewnętrznych podjął decyzję o zamrożeniu środków federacji MMA High League, której medialnym włodarzem i twarzą jest raper Malik Montana. Chodzi o powiązania z czeczeńskim terrorystami i reżimem Ramzana Kadyrowa.

Malik Montana, a właściwie Mosa Ghawsi, to polski raper o afgańskich i greckich korzeniach. Urodził się i wychował w Niemczech, ale obecnie mieszka w Polsce i tworzy po polsku.

Malik jest jednym z najpopularniejszych obecnie artystów w Polsce. Jako swojego ulubionego wykonawcę podała go m.in. Roxie Węgiel.

Raper słynie również z kontrowersji – dotąd jednak budził je jedynie poprzez swoje teksty, które środowisko feministek uważa za szowinistyczne lub z powodu różnych zachowań typu bójki z innymi raperami (np. Wujek Samo Zło lub Sentino). W przeszłości głośno było także o tym, że w jednym z jego teledysków wystąpił jeden z przywódców Mafii Pruszkowskiej o pseudonimie Słowik.

Możliwe, że Malik jest prawdopodobnie najbogatszym z polskich raperów. Serwis Oni To Noszą przyłapał go w stroju, który łącznie kosztował 839 tys. złotych (raper miał na sobie kurtkę Prada wartą 13 000 zł, czapkę Prady za 2200 zł, łańcuch za 470 000 zł, a na rękach dwa zegarki Rolexa i Cartiera, które łącznie kosztują 340 000 zł).

Piosenki Malika traktują głównie o świecie przestępczym lub o jego podbojach łóżkowych. Poza tym raper jest praktykującym muzułmaninem.

Malik nie zarabia jedynie na muzyce. Jest medialnym włodarzem federacji MMA High Ligue oraz właścicielem wytwórni hiphopowej GM2L. To jednak ten pierwszy biznes może przynieść mu kłopoty.

High League ma powiązania z Czeczenami?

ABW twierdzi, że federacja, której medialnym włodarzem jest Malik Montana, ma powiązania z Rosjanami, którzy z kolei są powiązani ze zbrodniczym reżimem Ramzana Kadyrowa. Wcześniej już pojawiały się niepotwierdzone medialne doniesienia, że High League ma powiązania z terrorystami z Czeczenii.

Faktycznymi beneficjentami spółki, do której należy High Ligue, mają być obywatele Federacji Rosyjskiej: Khazhbi Edelbiev oraz jego siostra, Diana Edelbieva. Figurują oni zresztą w KRS jako członkowie zarządu.

„High League Bielski sp. Komandytowo-akcyjna działa w ramach federacji High League, która zajmuje się organizowaniem gali typu freak show fight. Beneficjentami rzeczywistymi tego podmiotu są m.in. obywatele Federacji Rosyjskiej pochodzenia czeczeńskiego: Khazbi Edelbiev i jego siostra Diana Edelbieva. Rodzina Edelbiev ma utrzymywać relacje z przywódcą Czeczenii – Ramzanem Kadyrowem, znajdującym się na listach sankcyjnych Unii Europejskiej, Ukrainy, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii i Japonii. Oddziały specjalne Ramzana Kadyrova zaangażowane są w działania wojenne Federacji Rosyjskiej na Ukrainie, a rekrutacja do nich odbywać ma się m.in. za pośrednictwem klubów mieszanych sztuk walki” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Środki spółki zostały zamrożone. Sama federacja twierdzi, że to pomyłka. „Jesteśmy zaskoczeni tą sytuacją. Analizujemy ją wraz z naszym działem prawnym. Prosimy o cierpliwość” – informują za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Co ciekawe – w bio Malika na Instagramie nie ma już informacji o High Ligue. Znajduje się tam jedynie kontakt do jego menedżera i informacja o wytwórni GM2L. Może to oznaczać, że raper odcina się od całej sytuacji. Nie wydał jeszcze jednak oświadczenia.

SJ

MSWiA

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *