Tęczowy Music BoxTęczowy Music Box

Krzysztof S., muzyk znany z programu dla dzieci „Tęczowy Music Box”, został oskarżony o wykorzystywanie seksualne osób poniżej 15 roku życia.

S. to znany polski jazzman, który prowadził program „Tęczowy Music Box” oraz przewodził fundacji „Tęcza”, która miała wspierać dzieci uzdolnione muzycznie.

„Z poczucia winy nie powiedziałam nikomu”

Sprawę S. w 2019 roku nagłośnił dziennikarz śledczy Mariusz Zielke i reporterka „Dużego Formatu” Iza Michalewicz.

– On miał 61 lat, my po 12. (…) Kazał zsunąć spodnie i położyć się na kocach. Całował moje piersi, usta, masturbował. Raz wszedł we mnie. Przez wiele lat czułam się winna. I z poczucia winy nie powiedziałam nikomu – powiedziała dziennikarce jedna z domniemanych ofiar muzyka.

W lipcu 2023 roku przeciwko S. został skierowany akt oskarżenia. Śledczy informują, że „zarzut dotyczy zdarzenia z 2017 roku mającego miejsce w Puławach podczas warsztatów jazzowych organizowanych dla dzieci i młodzieży przez stowarzyszenie, którego prezesem wówczas był oskarżony Krzysztof S.”.

S. nie złożył wyjaśnień w sprawie. Pierwsza rozprawa ma się odbyć 30 stycznia 2024 roku. Jazzmanowi grozi od 2 do 12 lat więzienia.

SJ

„Super Express, PAP

Fot. YouTube / Tęczowy Music Box

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *