fot. ilustracyjne/fot. unsplash.com

Ksiądz z Radzynia Podlaskiego został zatrzymany przez policję podczas sprawdzania jednej z melin w Łukowie. Był półnagi i znaleziono przy nim narkotyki.

Policjanci sprawdzali jedną z melin w Łukowie na lubelszczyźnie. Wyglądała podejrzanie, stąd decyzja o sprawdzeniu, czy wszystko na miejscu jest w porządku.

Tuż obok niej znajdował się zaparkowany samochód. W środku siedział półnagi mężczyzna, z którym ciężko było nawiązać kontakt. Okazało się, że posiada narkotyki.

Jak się okazało, mężczyzna ten jest księdzem. Na co dzień posługuje w Radzyniu Podlaskim.

– Prowadzone jest dochodzenie. Zarzuty posiadania środków odurzających z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z art. 62 ust. 1. Zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, czyli środek wolnościowy – przekazała prokuratura z Łukowa.

– Są prowadzone dalsze czynności w toku tego dochodzenia. W tej chwili to wszystko będzie przedmiotem postępowania, ponieważ przedmioty, które zostały zabezpieczone, zostały poddane badaniom – podkreślono.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, gdy w tym regionie zatrzymuje się duchownego. W lutym policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował nagrywać telefonem w toaletach nagich mężczyzn. W tym celu wywiercił specjalne otwory.

Potem okazało się, że zboczeńcem był ksiądz z Łukowa. Duchowny trafił w ręce policji.

– Decyzją biskupa siedleckiego ksiądz został odsunięty od wszelkiej pracy duszpasterskiej i skierowany do czasu zakończenia śledztwa oraz ewentualnego procesu w miejsce odosobnienia – przekazał krótko po zatrzymaniu ks. Jacek Świątek, rzecznik kurii siedleckiej.

Jak widać, niektórzy księża lubią ostre akcje, które są nie tylko oburzające, ale i niezgodne z prawem. Tylko co takiego ma w sobie Łuków, że w tym regionie jest takie natężenie tego typu sytuacji?

dj

nczas.com / tymzyjesz.pl

fot. ilustracyjne/fot. unsplash.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *