Gimper, StuuGimper, Stuu Źródło: YouTube/Gimper, X/SA Wardęga

#PandoraGate, czyli największa afera polskiego YouTube’a, zbiera krwawe żniwo. Za youtuberem Stuu, głównym szwarccharakterem w aferze, został wydana nakaz zatrzymania i usłyszy on zarzuty. Tymczasem duże marki zrywają umowy z twórcami internetowymi.

„Prokuratura Okręgowa w Warszawie wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów i wystąpiła z wnioskiem o tymczasowy areszt wobec youtubera „Stuu”. Zarzuty jakie są mu zarzucane to między innymi dokonanie czynów o charakterze pedofilskim i rozpijanie małoletnich. #PandoraGate” – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych youtuber Wardęga, który jest autorem śledztwa, które wstrząsnęło polskim Internetem.

#PandoraGate. Duże firmy zrywają z youtuberami

Następstwem afery #PandoraGate jest zrywanie umów z youtuberami przez duże firmy. Sieć Rossmann wycofuje ze swoich półek kosmetyki Teamy X (projektu agencji Spotlight, którą założył m.in. influencer Stuart „Stuu” K-B.).

Również sieci Lidl i Biedronka zapowiedziały, że produkty z twarzami influencerów z Teamu X znikną z półek tych sklepów.

Z kolei bank Millenium poinformował, że kończy umowę z youtuberem-raperem o pseudonimie Gimper. Influencer podpadł kontrowersyjną piosenką z przeszłości, w której rapował o… wykorzystywaniu seksualnym dziecka innego youtubera.

Kocham Cię ziomuś za to co mu robisz. Czy możesz go jeszcze głębiej włożyć? Wkładaj do d**y Miszorowi. Niech mały dowie się co to jest dorosłe życie. Wkładaj go do wora. Wkładaj Miszora [Miszor to pseudonim syna youtubera o pseudonimie Rock – red] – rapował dekadę temu Gimper.

Youtuber zdążył już skomentować rozstanie z bankiem:

Niestety, rzeczy sprzed 10 lat za które już wielokrotnie publicznie przepraszałem przy aktualnych nastrojach panujących wśród marek mogą prowadzić do tego typu decyzji.

Temat z Rockiem mam już dawno wyjaśniony, przepraszałem go prosto w oczy 10 LAT TEMU i dla niego to jest ZAMKNIĘTY TEMAT. Publicznie też już dawno temu się z tego tłumaczyłem. Rock sam nie życzy sobie, żeby ten materiał rozpowszechniać i chyba nawet mówił o tym na streamach – uszanujcie to, proszę.

Nie jestem zły na Millenium, boją się o wizerunek bo są bardzo poważną firmą. Widocznie nie sprawdzili przed podjęciem współpracy, że 11 lat temu byłem zj**em i że już to odpokutowałem i wielokrotnie przepraszałem. Zdarza się.

Nie da się cofnąć przeszłości. Dostałem już swoje po nosie za różne głupie rzeczy które zrobiłem i dawno temu zrozumiałem co w moim zachowaniu mogło być nie w porządku. Mam nadzieję, że treści które aktualnie tworzę świadczą o tym jakim aktualnie jestem człowiekiem i jeżeli ktoś pomimo tego chce na mnie patrzyć przez pryzmat błędów młodości – biorę na klatę – napisał twórca internetowy na portalu X (dawniej Twitter).

SJ

TymŻyjesz

Fot. Gimper, Stuu / YouTube/Gimper, X/SA Wardęga

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *