#PandoraGate

Znany polski youtuber Sylwester Wardęga opublikował we wtorek 3 października na YouTubie film, w który przedstawił wynik swojego śledztwa. Afera #PandoraGate ma pokazywać, że polscy celebryci internetowi mieli kontakty o charakterze erotycznym z nieletnimi dziewczynami, a w niektórych przypadkach wręcz dziewczynkami.

Głównym „bohaterem” filmu, który opublikował Wardęga jest polski youtuber o pseudonimie Stuu (Stuart Kluz-Burton), którego Wardęga oskarża o kontakty z małoletnimi. Na dowód prawdziwości swoich oskarżeń youtuber publikuje screeny rozmów, które Stuu miał prowadzić z bardzo młodymi nastolatkami.

W całej aferze #PandoraGate pojawiają się jednak także inne postacie. Dodatkowo z całej sprawy wynika, że niewłaściwe zachowania, a w niektórych przypadkach być może także pedofilskie skłonności, niektórych youtuberów były powszechnie znane w środowisku. Panowała jednak zmowa milczenia.

#PandoraGate. Szokujące śledztwo Sylwestra Wardęgi

Ten materiał odkryje mroczne tajemnice internetowych gwiazd. Ten materiał rzuci cień na kilka influencerskich karier. Ten materiał jest najważniejszym w mojej dotychczasowej pracy – informuje Wardęga na wstępie.

Niedawno opisywaliśmy inną szokującą sprawę. Jakiś czas temu okazało się, że dwa naczelni feminiści polskiego YouTube’a w rzeczywistości przejawiają przemocowe zachowania w stosunku do kobiet. W tamtej aferze mowa była jednak o dziewczynach, które miały ponad 15 lat, więc można było mówić jedynie o skandalu, a nie o przestępstwie. Oskarżenia Wardęgi wobec kilku youtuberów są jednak dużo poważniejsze.

„W tym materiale na światło dzienne wyjdą wyniki śledztwa, nad którym pracowaliśmy od kilku tygodni razem z Konopskim. Sprawa została zgłoszona do odpowiednich służb. O zajściach latami wiedziało w mniejszym lub większym stopniu wielu twórców skupionych wokół gry Minecraft. Kilka dziewczyn prosiło o anonimowość dlatego mam nadzieję, że panowie mimo tego, iż prawdopodobnie będą kojarzyć dziewczyny z imienia i nazwiska, to ich dane zachowają dla siebie. Dziękuję Pewna dziewczyna, wycofała się z przekazania informacji o youtuberach, prawdopodobnie czymś ją przekonali. Na ich nieszczęście jednak kilka dni wcześniej przekazała komuś informacje i screeny. Mi ich nie przekazała, ale wkrótce ujrzą światło dzienne. Wyczekujcie materiału Konopskiego, bo to co tam zobaczycie Was zszokuje” – czytamy.

#PandoraGate. Spotkanie w hotelu z 13-latką

Wardęga ujawnia m.in. wiadomości, w których Stuu opisuje 13-latce, jakie miał erotyczne sny z nią w roli głównej. Youtuber zachęcał dziewczynę do spotkania, do którego ostatecznie rzeczywiście doszło.

Według tego, co wyjawia bohaterka nagrań, spotkali się w hotelu, gdzie leżeli razem na łóżku. Do niczego poważnego miało nie dojść, ale dziewczyna i tak źle się z tym czuła.

– Później mówił, że jak się ze mną żegnał to chciał mnie pocałować, ale powiedział, że dobrze, że mnie nie pocałował, bo jakby moja mama się dowiedziała to by była zła – opowiada.

#PandoraGate. 14-latka budzi się w łóżku youtubera

Kolejna opisywana historia jest jeszcze poważniejsza. Mowa o imprezie u Stuu, na której była 14-letnia dziewczyna. Nastolatka opowiada, że najprawdopodobniej ktoś dorzucił jej coś do napoju, bo urwał jej się film i świadomość odzyskała dopiero nad ranem, leżąc w łóżku influencera.

– Czułam, że mnie odcina nagle, nagle nastał ranek. Ona znalazła się w pokoju Stuarta, w jego łóżku, ale nie wie jak. Leżeliśmy na łyżeczki. On z tyłu – słyszymy w nagraniu.

#PandoraGate. Fantazje o wieku zgody obniżonym do… 10 lat

W związku z aferą światło dzienne ujrzało wiele szokujących screenów. W jednym z nich któryś z youtuberów fantazjuje o tym, że kiedyś kontakty seksualne z dziewczynkami mogą przestać być zakazane, bo przecież bycie gejem też kiedyś było uważane za złe. Pisze np. o obniżeniu wieku zgody z 15 do 10 lat, wskazując, że w innych państwach wiek zgody bywa niższy niż w Polsce.

https://twitter.com/PKpopiara/status/1709253887943647406

W aferze pojawiają się także inne znane postacie z polskiego YouTube’a. M.in. Boxdel, do wczoraj jedna z głównych twarzy Fame MMA, miał pisać nieprzyzwoite wiadomości do 14-latki. Napisał dziewczynie na przykład, że leci do niej na Teneryfę.

„Będę Cię tam ru***ć w twoje cycki”. Nastolatka odpisała od razu „spadaj”, a po chwili napisała mu, jaki ma rozmiar biustu. „No to za małe na mojego ch..ja” – miał odpisać youtuber. Fame MMA zareagował natychmiast, odcinając się od Boxdela.

#PandoraGate. Zmowa milczenia

Co ciekawe – kilka lat temu całą prawdę o środowisku polskich youtuberów próbowała ujawnić influencerka Justyna Stukanek. Środowisko internetowych celebrytów przekonało wówczas opinię publiczną, że dziewczyna ma problemy psychiczne i zrobiło z niej wariatkę.

Z tego, co ujawnia Wardęga, wynika, że o poczynaniach m.in. Stuu wiedziało wielu innych youtuberów – np. Fagata, której Stuart sam miał się przyznać, do swoich „akcji”.

SJ

YouTube / SA Wardęga

Fot. YouTube / X

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *