Jakub Wątor Źródło: YouTube / Newonce

Jakub Wątor, do niedawna dziennikarz portalu Spider’s Web, a obecnie Goniec.pl, mówi o aferze podobnej do #PandoraGate, tylko w środowisku raperów.

Znany polski youtuber Sylwester Wardęga opublikował we wtorek 3 października na YouTubie film, w który przedstawił wynik swojego śledztwa. Afera #PandoraGate ma pokazywać, że polscy celebryci internetowi mieli kontakty o charakterze erotycznym z nieletnimi dziewczynami, a w niektórych przypadkach wręcz dziewczynkami.

Głównym „bohaterem” filmu, który opublikował Wardęga jest polski youtuber o pseudonimie Stuu (Stuart Kluz-Burton), którego Wardęga oskarża o kontakty z małoletnimi. Na dowód prawdziwości swoich oskarżeń youtuber publikuje screeny rozmów, które Stuu miał prowadzić z bardzo młodymi nastolatkami.

W całej aferze #PandoraGate pojawiają się jednak także inne postacie. Dodatkowo z całej sprawy wynika, że niewłaściwe zachowania, a w niektórych przypadkach być może także pedofilskie skłonności, niektórych youtuberów były powszechnie znane w środowisku. Panowała jednak zmowa milczenia.

Czytaj więcej: #PandoraGate. Pedofilia polskich youtuberów i zmowa milczenia w środowisku [WIDEO]

#PandoraGate 2?

Jakub Wątor w wywiadzie dla portalu Newonce stwierdził, że podobna afera mogłaby wybuchnąć w środowisku polskich raperów.

– Raperzy i influecnerzy się nieco przenikają. W świecie rapowym też są takie historie. Latają już po DM-ach ksywki niektórych raperów. Nie mam materiałów, bo nie zbieram jakoś specjalnie materiałów na innych. Nie jest moją życiową misją wyciągnąć wszystkich youtuberów, którzy molestowali dziewczyny. Nie mam takich materiałów, ale rozmawiałem osobiście z dziewczyną, która mi opowiadała o dziwnych zachowaniach jednego z największych raperów, gdy ona miała ok. 14-15 lat – mówił w Wątor.

Dobrze by jednak było, gdyby dziennikarz przypomniał sobie, czy rzeczona dziewczyna miała 14 czy 15 lat, bo jest to właśnie ta granica, która stanowi o tym, czy doszło do przestępstwa, czy nie.

– Nie wiem czy to jest młoda fala czy średnie pokolenie (…) Podobno raperzy, DJ-e też mają sporo za uszami – mówił dalej redaktor.

Cały wywiad:

SJ

Newonce

Fot. Jakub Wątor, YouTube / Newonce

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *