fot. X/SA Wardega

Kolejne doniesienia w sprawie antybohatera afery Pandora Gate. Pełnomocnik Stuu zaprzecza informacjom Sylwestra Wardęgi i przekazuje, że jutuber nie został zatrzymany przez policję, lecz pobity. Miał być m.in. kopany w głowę.

– Watahańczycy zatrzymali w sklepie w Luton podejrzanego (otrzymałem film). Przekazali go angielskiej policji. Jeśli policja w Anglii dostała już informacje od polskich służb, to prawdopodobnie jest zatrzymany. Jeśli polskie służby jeszcze ich nie powiadomiły, to mogli go wypuścić – pisał Wardęga na Instagramie podkreślając, że „nie został pobity, a tylko zatrzymany i przekazany służbom”. TUTAJ można przeczytać więcej na ten temat.

Przypominamy, że z materiałów, które opublikowali Konopskyy i Wardęga wynika, że Stuu miał dopuszczać się niewłaściwych zachowań wobec nastoletnich dziewczyn. Nawiązywał m.in. bliższe relacje z 13-latką.

Pełnomocnik Stuu, mecenas Tytus Jabłoński przekazał portalowi i.pl, że jego klient wczoraj „został napadnięty w Wielkiej Brytanii przez osobnika polskiego”.

– Był kopany po głowie, był duszony. Sprawca wyzywał go od pedofili, od sk******nów. Mówił, że mu wszystko powiedział Konopskyy na YouTube – relacjonował mec. Jabłoński.

Dodał, że incydent został nagrany. Materiał trafił do brytyjskich służb, zaś Stuu do szpitala.

Polacy, którzy zatrzymali bądź pobili – zależnie od tego, której stronie się wierzy – Stuu zostali przesłuchani. Po złożeniu zeznań zostali wypuszczeni na wolność.

Pandora Gate stała się również częścią kampanii wyborczej. Politycy deklarują, że będą coś robić w tej sprawie.

– Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wzywani są kolejni świadkowie, którzy przekazują informacje o ogromnej skali przerażającego procederu seksualnego wykorzystywania nieletnich w środowisku youtuberów. Pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców jest jedynie kwestią czasu – powiedział wczoraj wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha.

– Zespół prokuratorów przesłuchał już kilkunastu świadków, w tym autora demaskatorskiego filmu Sylwestra Wardęgę, których zeznania obnażyły skandaliczne zachowanie niektórych youtuberów. Dobrze, że w środowisku twórców internetowych – nie tak jak wśród wielu artystów milczących w podobnej sprawie – znalazły się osoby, które zdecydowały się ujawnić ten proceder – dodał.

Ponadto Cieplucha powiedział, że przeszukano mieszkania osób podejrzanych.

– Zabezpieczono kilkadziesiąt urządzeń z danymi elektronicznymi, między innymi z treściami komunikatorów oraz komputery, laptopy, telefony, twarde dyski i nośniki zewnętrzne – kontynuował wiceminister sprawiedliwości i dodał, że „śledczy i biegli analizują te materiały, bo aby dopuścić taki dowód, trzeba wykluczyć jakiekolwiek manipulacje, na przykład przy zapisie z komunikatorów”.

Warto żyć uczciwie i nie dopuszczać się złych rzeczy. Niestety, żyjemy w coraz niebezpieczniejszym świecie. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do samoobrony, które znajdziecie TUTAJ.

dj

gazeta.pl / tymzyjesz.pl

fot. X/SA Wardega

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *