Wołodymyr Zełenski oraz Orlando BloomWołodymyr Zełenski oraz Orlando Bloom. / foto: screen Instagram: @orlandobloom

Cóż za zaskoczenie na Ukrainie! Kolejny hollywoodzki gwiazdor, Orlando Bloom, postanowił odwiedzić ogarnięty wojną kraj.

Orlando Bloom pochwalił się na Instagramie zdjęciami ze swej wizyty w Kijowie. Znany hollywodzki aktor odwiedził ośrodek pomocy, gdzie spotkał się z dziećmi.

Orlando Bloom na Ukrainie

Bloom podczas wizyty na Ukrainie zszedł wręcz do podziemia. W podziemiach kijowskiego metra działa bowiem pomagający dzieciom ośrodek „Spilno”, który odwiedził aktor.

„Przyjechałem na Ukrainę po raz pierwszy od 2016 roku. Nie spodziewałem się eskalacji wojny w całym kraju” – napisał aktor na Instagramie.

„Dzisiaj miałam szczęście słyszeć śmiech dzieci w ośrodku Spilno wspieranym przez UNICEF, bezpiecznym, ciepłym i opiekuńczym miejscu, w którym dzieci mogą się bawić, uczyć i otrzymać wsparcie psychospołeczne” – dodał.

Jak wyjaśnił „Spilno” oznacza po ukraińsku razem. Rodzice mogą tu zostawić swe pociechy na kilka godzin, podczas których zaznają nieco normalności i mogą pobawić się z innymi dziećmi.

Bloom spotkał się z Zełenskim

Podczas wizyty na Ukrainie Bloom spotkał się także z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. – Spotkałem się dziś z Orlando Bloomem, ambasadorem dobrej woli z ramienia UNICEF – poinformował ukraiński przywódca.

Rozmawiałem też z pracownikami tej organizacji, która powstała, by udzielać dzieciom wsparcia i ochrony. Orlando Bloom działa na tym polu od dawna i w bardzo znaczący sposób – dodał.

Odwiedził ukraiński Donbas jeszcze przed wybuchem wojny. Wie, co spowodowała rosyjska agresja i wie, że świat musi ją zatrzymać – podkreślił Zełenski.

Prezydent Ukrainy zdradził, że z brytyjskim aktorem rozmawiał między innymi o „obudowie Ukrainy i szkolnej infrastrukturze”. – Jestem bardzo wdzięczny za jego pomoc – zaznaczył Zełenski.

πr

polsatnews.pl

foto: screen Instagram: @orlandobloom

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *