Filip Chajzer.Filip Chajzer. Fot. Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 4.0, Wikimedia Commons

Filip Chajzer już nie pracuje w TVN. Stacja uznała, że jego działalność narusza zasady konkurencji i obie strony pożegnały się. Dziennikarz przyznał, że w stacji zarabiał „kolosalne pieniądze”.

Syn słynnego Zygmunta Chajzera karierę w telewizji rozpoczął od lokalnych spraw, które opowiadał w TVN Warszawa. Na szerokie wody wypłynął w telewizji śniadaniowej. Przez długie lata był reporterem „Dzień Dobry TVN”, a od 2019 roku jednym z prowadzących.

Pod koniec sierpnia br. Chajzer ogłosił, że odchodzi z TVN. Stacji nie spodobała się jego aktywność. Chajzer robił bowiem uliczne sondy, które publikował w swoich mediach społecznościowych oraz zapowiedział prowadzenie audycji w Radiu ZET. TVN uznał, że skoro sowicie wynagradza dziennikarza, to chce mieć go na wyłączność. Jego działalność uznano za złamanie zasad konkurencji.

Chajzer niejako uznał te racje i jednocześnie stwierdził, że „nie może być zakładnikiem we własnym życiu”. Chce robić także inne rzeczy, więc postanowił rozstać się z TVN. „Żeby uniknąć niepotrzebnych nikomu nerwów, rozwiązuję właśnie tę umowę (z TVN – red.) sam i na tym kończę przygodę z moją kochaną stacją” – pisał w oświadczeniu.

Teraz w rozmowie z „Wprost” Chajzer zdradził, że zarabiał w TVN „kolosalne pieniądze”. O konkretnych kwotach nie chciał jednak mówić.

Ja się nie skarżę, nikt mnie tam wołami nie zaciągał. Doskonale zdawałem sobie sprawę z tego, w co wszedłem i po co tam wszedłem: ile na tym zarobiłem – to są kolosalne pieniądze. W związku z tym to wszystko jest rachunkiem zysków i strat. Jeszcze do niedawna postrzegałem to tak, że faktycznie od czasu do czasu zdarza się jakiś fuck-up, ale moje faktury mi to kompensują. Tylko w pewnym momencie ten styl myślenia przestał być aktualny, bo przestałem postrzegać świat na zasadzie kompensacji finansowo-emocjonalnej (…) Na tym najwyższym poziomie telewizji zarabia się astronomiczne pieniądze – powiedział.

JW
Źródło: Wprost
Fot. Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 4.0, Wikimedia Commons

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *