YouTuber celowo rozbił samolot.YouTuber celowo rozbił samolot. / Fot. screen

Jeśli wydaje wam się, że widzieliście już wszystkie głupstwa influencerów wykonywane dla podbicia popularności, to nie znacie jeszcze historii Trevora Daniela Jacoba. Ten 29-letni Amerykanin celowo rozbił swój mały samolot i nagrał całe zdarzenie, by zwiększyć liczbę wyświetleń na YouTube.

Film zatytułowany „Rozbiłem mój samolot” ma obecnie ponad cztery miliony wyświetleń, ale dla Jacoba – byłego wyczynowego sportowca, reprezentanta Stanów Zjednoczonych w snowboardzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku – historia ta nie skończy się happy-endem.

Jak YouTuber specjalnie rozbił samolot

Trevor Daniel Jacob wystartował ze swoim jednosilnikowym samolotem z lotniska w Lompoc w Kalifornii 24 listopada 2021 roku. Jego celem było dotarcie do Mammoth Lakes w hrabstwie Mono. Przynajmniej oficjalnie – taką trasę zgłosił odpowiednim instytucjom.

W rzeczywistości planował skoczyć ze spadochronem, a jako że leciał sam, to samolot musiał się rozbić. Jacob to planował i w różnych częściach samolotu zamieścił kamery, które wszystko nagrały.

W pewnym momencie 29-letni YouTuber otworzył drzwi i wyskoczył. Oczywiście miał jeszcze ze sobą kijek do selfie, a na nim zamontowaną kolejną kamerę. Jego skok ze spadochronem udał się niemal perfekcyjnie (finalnie miał kilka zadrapań, bo wylądował w krzakach), a samolot – czego można było się spodziewać – leciał jeszcze przez chwilę, po czym rozbił się o zbocza w kalifornijskim parku narodowym Los Padres.

Co zrobił po katastrofie?

Dopiero po dwóch dniach zgłosił wypadek do Federalnej Administracji Lotnictwa i Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu. Przedstawił wersję, jakoby w jego samolocie nastąpiła awaria silnika, więc on ewakuował się, skacząc ze spadochronem. Twierdził też, że nie wie, gdzie znajduje się wrak.

W rzeczywistości po dwóch dniach wrócił na miejsce katastrofy, przejął nagrania z kamer, i razem ze swoim przyjacielem zabrał wrak samolotu… helikopterem. Następnie zniszczył wszystkie dowody.

I być może śledczy uwierzyliby w jego wersję, gdyby 29-latek nie uległ pokusie i nie zamieścił wszystkiego na YouTube. Na filmie nie tylko widać, gdzie rozbił się samolot. Mężczyzna porusza się w okolicach wraku, wykładając na tacy dowody przeciwko sobie.

Ostatecznie Trevor Daniel Jacob przyznał się, że wszystko zaaranżował na potrzeby podbicia popularności. Za spowodowanie katastrofy w ruchu powietrznym oraz zniszczenie dowodów z zamiarem utrudniania śledztwa federalnego grozi mu do 20 lat więzienia.

JW
Fot. screen

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *