fot. YT/All about everything/KTVU FOX 2 San Francisco (kolaż TZ)

Matthew Perry, znany z roli Chandlera w kultowym serialu „Przyjaciele” nie żyje. 54-letni gwiazdor został odnaleziony martwy w swojej posiadłości w Los Angeles.

Matthew Perry zmarł w wieku 54 lat. Jego ciało odnaleziono wczoraj w wannie w jego posiadłości w Los Angeles.

Policja niechętnie udziela informacji na ten temat. Ciało odnaleziono około godziny 16. Detektywi zajmujący się zabójstwami i napadami nie podali przyczyny śmierci aktora.

Amerykańskie media powołujące się na źródła w policji podały, że na miejscu nie znaleziono żadnego śladu przestępstwa. Nieoficjalnie nic nie wskazuje ani na zabójstwo ani na przedawkowanie z powodu narkotyków.

Matthew Perry urodził się 19 sierpnia 1969 roku w Williamstown w stanie Massechusetts. Był synem kanadyjskiej dziennikarki Suzanne Marie Morrison i amerykańskiego aktora oraz modela Johna Bennetta Perry’ego.

Rodzice aktora rozwiedli się przed jego pierwszymi urodzinami. Matthew zamieszkał z matką i jej nowym mężem, Keithem Morrisonem w Ottawie.

W wieku 15 lat przeprowadził się do Los Angeles, by zamieszkać z ojcem. Wówczas zainteresował się też aktorstwem.

Sławę przyniosła mu rola Chandlera Binga w serialu „Przyjaciele”, pierwotnie mającego nazywać się „Six of One. Co ciekawe, była to jego opcja „awaryjna”. Chciał bowiem dostać się do sitcomu „LAX 2194”, który jednak został odwołany.

Po zyskaniu rozpoznawalności i sławy dostawał wiele propozycji w innych produkcjach, w których brał udział. W latach 2000-ych przerzucił się z ról w komediach na dramaty. Od 2011 roku próbował też swoich sił jako reżyser i producent.

Wiadomo również, że co najmniej od połowy lat 90-tych miał problemy z narkotykami. Chodzi o opioidy, amfetaminę i alkohol. Na pierwszy odwyk udał się w 1997 roku.

dj

tvn24.pl / onet.pl / tymzyjesz.pl

fot. YT/All about everything/KTVU FOX 2 San Francisco (kolaż TZ)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *