Foto: Instagram/moon_ko_ng

Nie żyje południowokoreański gwiazdor K-popu. Moonbin był wokalistą k-popowego boysbandu Astro. Miał zaledwie 25 lat.

Moonbin zmarł 19 kwietnia 2023 roku w Seulu. Był nie tylko wokalistą zespołu Astro, lecz także modelem, tancerzem i aktorem.

Z doniesień Deadline wynika, że 25-letni artysta k-popowy zmarł we własnym domu, znajdującym się w dzielnicy Gangnam w Seulu. Jego ciało znalazł menadżer, który natychmiast wezwał policję.

Wokalista miał targnąć się na swoje życie. Informację tę potwierdzili przedstawiciele komisariatu policji Gangnam.

„Wygląda na to, że Moonbin odebrał sobie życie. Obecnie dyskutujemy o możliwości przeprowadzenia sekcji zwłok w celu ustalenia dokładnej przyczyny śmierci” – czytamy w wydanym oświadczeniu.

W związku ze śmiercią Moonbina głos zabrała także agencja Fantagio, reprezentująca zespół Astro. We wpisie nazwała zmarłego wokalistę „gwiazdą, która będzie teraz świecić na niebie”.

„Choć nie może się to równać z żalem pogrążonej w żałobie rodziny, która musiała rozstać się z ukochanym synem i bratem, jego współpracownicy artyści i pracownicy Fantagio, którzy pracowali z nim od dawna, również głęboko opłakują zmarłego, czując ogromny szok i smutek” – czytamy.

Moonbin urodził się 26 stycznia 1998 roku w Cheongju. Miał o rok młodszą siostrę. Od najmłodszych lat był związany z show-biznesem, bowiem już w 2004 roku został modelem dziecięcym. Dwa lata później zagrał w teledysku grupy TVXQ do piosenki „Baloons”. 25-latek był także aktorem. Zadebiutował w 2009 roku w serialu „Boys Over Flowers”. Zagrał także w produkcji Netflixa „At Eighteen”.

Moonbin ukończył Affiliated Middle School of Konkuk University, a później rozwijał się muzycznie na Hanlim Multi Art High School.

Z agencją Fantagio współpracował najpierw w zakresie tańca i wokalu, ale grał także na pianinie. W 2016 roku został wokalistą k-popowego boysbandu Astro, w którego skład wchodzą także MJ, JinJin, Cha Eun-woo i Sanha. Z zespołu odszedł jednak w 2019 ze względu na problemy ze zdrowiem, by rok później wrócić do grupy i nagrać z nią trzy albumy studyjne, kilka minialbumów i singli.

mx

Deadline/RadioZET

Foto: Instagram/moon_ko_ng

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *