Michael Jackson, Kanye West Fot. YouTube, collage

Ostatnio w polskim Kościele jest wysyp naprawdę ciekawych intencji mszalnych. W jednej parafii na Śląsku wierni modlą się za Michaela Jacksona. Z kolei na Mazowszu za rapera – Kanye Westa.

Wbrew pozorom w polskich kościołach dość często wierni modlą się za celebrytów. Najczęściej takie intencje są składane, gdy jakaś znana osoba jest ciężko chora, niedawno zmarła lub publicznie przeżywa jakiś kryzys.

W parafii pw. św. Antoniego w Knurowie-Krywałdzie na Śląsku doszło jednak do niecodziennej sytuacji, bo ktoś złożył w biurze parafialnym intencje mszalną za nieżyjącego od blisko 15 lat króla popu – Michaela Jacksona.

Od razu pojawiły się kontrowersje, bo nie wiadomo, czy to przypadkiem nie jest czyjś żarcik. Dodatkowo do tego wszystkiego dochodzą niepotwierdzone oskarżenia MJ-a o pedofilię.

Teoretycznie jednak w Kościele Katolickim można modlić się za każdego, więc Msza się odbędzie i to dzisiaj.

Msza za Michaela Jacksona jest wyjątkowa, ale to nie znaczy, że takie rzeczy się w ogóle nie zdarzają. W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Archidiecezji Warszawskiej pojawiła się np. intencja za to, by „Kanye West wytrwał w drodze do nawrócenia”.

Także przy tej okazji zastanawiano się, na ile intencja jest poważna. Jedno jest jednak pewne – taka Msza nie zaszkodzi ani Michaelaowi, ani Yeeziemu, więc z dwojga złego lepiej ją odprawić niż nie odprawić.

SJ

Fot. YouTube, collage

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *