Michał WiśniewskiMichał Wiśniewski Fot. YouTube

Michał Wiśniewski, lider zespołu Ich Troje, był oskarżony o zaciągnięcie 2,8 mln zł pożyczki w SKOK w Wołomin na podstawie nieprawdziwych danych o swoich dochodach. Artyście groziło nawet 10 lat więzienia. Dzisiaj usłyszał wyrok.

„W celu uzyskania pożyczki Michał W. przedłożył nierzetelne, pisemne oświadczenie o swoich dochodach, które znacznie zawyżył, a także podał nierzetelne dane dotyczące dochodów poręczyciela – ówczesnej żony podejrzanego” – informowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

– Ja nie zataiłem żadnych informacji (…) Jestem niewinny. Nie dopuściłem się, ani jednego z zarzucanych mi czynów – bronił się w sądzie lider Ich Troje.

Ostatecznie Wiśniewskiemu nie udało się przekonać Wysokiego Sądu. Piosenkarz został skazany na 1,5 roku więzienia oraz 80 tys. złotych grzywny.

Wyrok nie jest jednak prawomocny i artysta najpewniej się odwoła.

SJ

PAP / NCzas.Info

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *