Magdalena CieleckaYouTube / W MOIM STYLU Magda Mołek

Magdalena Cielecka ostatnio zagrała kobietę umierającą na nowotwór. Przy okazji wypowiedziała się na temat eutanazji. Jakie jest zdanie aktorki?

Niedawno do kin wszedł film pod tytułem „Lęk”, w którym Magdalena Cielecka wcieliła się w postać kobiety umierającej na nowotwór. Bohaterka obrazu próbowała różnych form terapii, jednakże nie przyniosły one oczekiwanego rezultatu, przez co zdecydowała się na zakończenie swojego życia.

Przy okazji premiery filmu aktorka wypowiedziała się na temat eutanazji. Co sądzi o tej kontrowersyjnej sprawie?

Dla mnie jej decyzja to cały czas tajemnica, w którą nawet nie chcę wchodzić. Rozumiem jej powody, ale nie do końca umiem sobie wyobrazić, jak to jest – jestem zdrową osobą, która nigdy nie miała styczności z tego typu chorobą. […] Nie umiem sobie wyobrazić bólu, z jakim się mierzy – bólu tak silnego, tak dotkliwego, że za wszelką cenę chcesz go przerwać. I tą jedyną drogą jest śmierć – wyznała w wywiadzie dla „Wysokich Obcasów”.

Co więcej, aktorka dodała, z jakimi trudnościami mierzyła się grając bohaterkę filmu „Lęk”. Co powiedziała?

Dla mnie więc najważniejsze było spróbować wyobrazić sobie, jak funkcjonuje osoba, która już zaakceptowała decyzję o przerwaniu życia, już jest z nim pożegnana. To nie jest decyzja podjęta w afekcie, to nie jest żadne wołanie o pomoc. Choć nie jest też wolna od lęku – zdradziła.

A co prywatnie Cielecka sądzi o eutanazji? Wypowiedziała się na ten temat w przytoczonym wywiadzie.

– Zawsze uważałam i nadal uważam, że człowiek powinien mieć prawo wyboru. Że powinien mieć prawo do decydowania o momencie odejścia, o kontynuacji życia lub nie, o prawie do podtrzymywania leczenia lub rezygnacji z niego. […] To tematy intymne, złożone, bardzo indywidualne. A wybór eutanazji jest wyjątkowo trudny, bo jego konsekwencje dotykają nie tylko zainteresowaną osobę, ciężar spada również na innych – wyznała.

Aktorka zdradziła również, iż jej zdaniem temat eutanazji jest bagatelizowany. Wiele osób zmaga się bowiem z chorobami, które są nieuleczalne, i powinny mieć wybór dotyczący ewentualnego zakończenia życia.

A co Wy sądzicie o eutanazji? Zgadzacie się ze zdaniem gwiazdy?

PS

pudelek.pl / tymzyjesz.pl

foto: print screen z YouTube / W MOIM STYLU Magda Mołek

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *