fot. Fb/Lech Wałęsa

Były prezydent Lech Wałęsa trafił do szpitala. Poinformował o tym za pośrednictwem swojego profilu w mediach społecznościowych.

– Znowu mnie dostali – napisał na Facebooku Lech Wałęsa, udostępniając zdjęcie.

Widzimy na nim byłego prezydenta siedzącego na szpitalnym łóżku. Wałęsa nie przekazał jednak, co jest powodem jego hospitalizacji.

Media spekulują, co może być powodem wizyty w szpitalu byłego prezydenta. W 2020 roku Wałęsa trafił do szpitala z powodu cukrzycy. Niedawno też przeszedł operację wszczepienia rozrusznika serca.

Sytuacja jest dodatkowo przykra ze względu na fakt, że Lech Wałęsa niedawno obchodził swoje 80 urodziny. Dał zresztą czadu, choć dość nietaktownie. Skrytykował wygląd piosenkarki Natalii Szroeder, która śpiewała na jego imprezie z okazji urodzin i wręczenia nagrody Nobla. TUTAJ więcej na ten temat.

Ponadto w piątek w ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia uchwały specjalnej Senatu PR z udziałem marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego i senatorów RP. Po takich przeżyciach leżenie w szpitalu może być dodatkową przykrością.

Lech Wałęsa urodził się 19 września 1943 roku w Popowie koło Lipna. Dziś jest to województwo kujawsko-pomorskie.

W 1967 roku został elektrykiem w Stoczni Gdańskiej. Został również działaczem związkowym. W grudniu 1970 roku był członkiem komitetu strajkowego stoczni. Był represjonowany przez władze PRL. W 1976 roku wyrzucono go z pracy.

Został ikoną „Solidarności”, którą współtworzył i której przewodniczącym został wybrany 17 września 1980 roku. W 1989 roku był jednym z uczestników negocjacji przy tzw. okrągłym stole.

W 1990 roku został pierwszym prezydentem III RP. Jego przemówienia były żywe. Znany jest z noszenia wizerunku Matki Bożej w klapie marynarki.

dj

polsatnews.pl / tymzyjesz.pl

fot. Fb/Lech Wałęsa

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *