Mata GiEwOnT #PandoraGate orgia w parafii wyboryMata w teledysku do kawałka GiEwOnT Źródło: YouTube

Jeden najbardziej znany raperów młodego pokolenia, Mata, wraca z nowym singlem, w którym komentuje ostatnie afery, które wstrząsnęły Polską. Młody Matczak porusza takie tematy jak #PandoraGate, wybory i skandale w Kościele. Skute Bobo rozlicza się także ze swoją byłą wytwórnią.

Ostatnie wydawnictwo Maty pod tytułem „<3” nie przypadło do gustu fanom Młodego Matczaka. Teraz Skute Bobo powraca z pierwszym singlem („GiEwOnT”) wydanym poza SB Maffiją, a wściekły klimat kawałka przypomina „Patointeligencję”, z którą raper zawojował scenę w 2020 roku.

Mata o #PandoraGate

Młody Matczak skomentował w utworze „GiEwOnT” najgłośniejszą aferę w historii polskiego YouTube’a, czyli #PandoraGate.

Wardęga Epimeteusz, uchylił wam wieczko od puszki pandory. Co drugi z waszych idoli ma coś za uszami. Z trzynastolatkami by chcieli pie**olić się – rapuje w numerze Mata, by trochę dalej znów powrócić do wątku: W moim typie maturzystki są, ale nie pogardzę milfami. Gardzę pedofilami, jestem po**bany, jesteście z**ebani.

Mata o politykach: „K**wy, k**wy, k**wy”

K**wy, k**wy, k**wy – nie mogę inaczej nazwać tego, bo to k**wy. Ty wrzucasz ich do ich urny, ej, no bo jesteś durny – w ten sposób na kilka godzin przed ciszą wyborczą Młody Matczak skomentował wybory.

Skute Bobo atakuje zarówno prawą stronę sceny i Konfederację, gdy nawija j**bie mnie Sławomir Mentzen (lider Konfederacji – red.), jak i lewicę, gdy wyznaje nie lubię Jana Śpiewaka i krytykuje postulaty Lewicy za to, że chcą 50 procent podatek na mnie nałożyć i inne osoby bogate.

Mata narzeka też na to, że jego przyjaciele opowiadają się po skrajnie prawej lub skrajnie lewej stronie politycznego sporu. Po**bani jacyś, jeden skrajnie w prawo, drugi skrajnie w lewo, trzeci w środku ziewa – nawija raper.

Mata o skandalach w Kościele

W swoim nowym singlu Młody Matczak deklaruje się jako osoba wierząca, a nawet rapuje fragment modlitwy „Pod Twoją obronę”. Jednocześnie muzyk atakuje Kościół za skandale z pedofilią w tle.

Matczak rapuje m.in., że nie ufa „mafii koloratek”. W swoim wulgarnym stylu raper opisuje, jaka przyszłość czeka dzieci, które były wykorzystywane przez księży: W dzień pierwszej Komunii włożyłeś mu ch**a do buzi, a miałeś opłatek. Benzo z opiatem wpi**dala ten dzieciak teraz. Już nie sam, bo taniej za pakiet.

Dalej Skute Bobo stwierdza: Co drugi z tych gości to bestia wcielona, ale w stroju apostoła.

Mata rozlicza się z byłą wytwórnią

Mata w ostatnim czasie nie gryzł się w język i w poprzednich numerach zaatakował m.in. legendy sceny rapowej w Polsce – Peję i O.S.T.R.-a.

W nowym singlu, pierwszym, który raper wydaje poza SB Maffiją, Skute Bobo sugeruje, że jego kontrakt w wytwórni Solara i Białasa mógł być niekorzystny.

Poszedłem na swoje, bo już się nie boję, że powie mi OG (original gangster – red. Macie najpewniej chodzi o swojego byłego szefa – rapera Białasa), że czuje zdradzony się. Dotrzymałem z nimi umowy, mój kontrakt dla młodych będzie w ch*j lepiej zrobiony. Ej, dotrzymałem z nimi umowy, dałem więcej niż serce – rapuje w swoim nowym singlu Młody Matczak.

Poza tym Mata dzieli się z fanami też pozytywnym informacjami. Muzyk chwali się, że w obu sprawach, które się przeciwko niemu toczyły, w tym jednej za „cali” (posiadanie marihuany – red.) […] wszystkie zarzuty dawno wycofali.

Teledysk do nowego singla Maty powstawał m.in…. na Giewoncie:

SJ

TymŻyjesz

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *