fot. YT/Konopskyy

Wczoraj wieczorem „Konopskyy”, czyli Mikołaj Tylko opublikował zapowiadany wcześniej materiał na temat Pandora Gate. Ukazał nowe dowody w sprawie niewłaściwych zachowań jutubowych influencerów wobec nastoletnich fanek. W gorzkich słowach zwrócił się też do samych twórców. W materiale Konopskyyego pojawiają się m.in. Stuu, Natsu, Boxdel, Vertez, DeeJay Pallaside, Fagata, Lexy, Olciaks, Leksiu i Marcin Dubiel.

Pandora Gate niszczy influencerów. Internetem wstrząsnęła afera dotycząca Gargamela czy Krzysztofa Gonciarza. Jednak „hardkor” zaczął się dopiero przy osobie Stuarta Kluz-Burtona, znanego jako Stuu.

Sprawę molestowania nastoletnich dziewczyn nagłośnił Sylwester Wardęga. Po przeprowadzeniu śledztwa opublikował jego wyniki pod hasłem Pandora Gate. Stąd nazwa.

Ze śledztwa wynika, że niechlubną normą wśród polskich jutuberów jest molestowanie nieletnich dziewczyn. Stuu miał manipulować nastolatkami, częstować je alkoholem i zachęcać do wysyłania nudesów. Część z dziewczyn nie miała wówczas nawet 15 lat.

Wardęga podkreślił, że w międzyczasie własne śledztwo w tym temacie prowadzi Konopskyy. Inni twórcy podkreślali, że jego materiał będzie „dużo mocniejszy” od Wardęgi.

– Jest tam zamieszczonych kilkanaście naprawdę ciężkich historii o różnych twórcach. Nagrałem też specjalnie odpowiedź na statementy niektórych zamieszanych osób, żeby materiał był kompletny. Wiem, że sporo osób czeka, wiem, że rząd też czeka. Chciałem sprostać oczekiwaniom – powiedział Mikołaj „Konopskyy” Tylko.

– W ciągu 14 dni straciłem 80 proc. idoli z dzieciństwa – podkreślił Konopskyy.

Jutuber dotarł do pięciu dziewczyn poszkodowanych przez Stuu. Ten wysyłał im niewłaściwe wiadomości i spotykał się. Najmłodsza z nich miała wówczas 12 lat. Każda z nich pokazała dowód osobisty z datą urodzenia oraz potwierdzenie czatów ze Stuu.

Co ciekawe, jutuber był zapobiegliwy. Kasował bowiem swoje profile na Facebooku, zapewne chcąc zniszczyć historię korespondencji. Jednak w każdym z czatów pozostawił dowody pozwalające stwierdzić, że to on był autorem wiadomości do dziewczyn.

Największe emocje wzbudza konwersacja wówczas 22-letniego Stuu z mającą wtedy 13 lat nastolatką. Wyznawał jej miłość i opowiadał o swoich snach erotycznych z jej udziałem. Po namowie na spotkanie inicjował z nią kontakt fizyczny.

– Wynajął hotel na dwie godziny. Jak już byliśmy w tym hotelu, to leżeliśmy w łóżku, leżeliśmy pod kołdrą i graliśmy w Simsy. I on mnie obejmował. W pewnym momencie, gdy rozmawialiśmy, on zaczął mnie gilgotać. Ja się czułam z tym niekomfortowo i prosiłam go, żeby przestał – mówiła prosząca o anonimowość dziewczyna.

Z dalszych konwersacji wynikało, że influencer wiedział, jakie konsekwencje mogą go za to dotknąć. Namawiał ją na dyskrecję i prosił, by nie mówić o ich spotkaniu. Wprost też przyznał, że boi się straty wizerunkowej oraz utraty dochodowych kontraktów reklamowych. Wówczas reklamował topowe marki.

Inną poszkodowaną jest dziewczyna wówczas mająca 14 lat. Konwersacja odbywała się na Snapchacie. Nastolatka zabezpieczyła kilka zdjęć od Stuu. Na jednej z nich były zdjęcia intymne jutubera.

Stuu zaprosił ją do mieszkania. Mieli się tam całować, mimo ogromnej różnicy wieku.

Pozostałe dziewczyny, do których dotarł Konopskyy miały wówczas 14 i 15 lat. Stuu miał namawiać je do spania razem nago i przytulania się.

Konopskyy mówił też o innym influencerze. To Marcin Dubiel, który miał wiedzieć o zachowaniu Stuu. Jego głos słychać w wiadomościach głosowych od Stuu. W międzyczasie on również miał korespondować z młodą fanką, wiedząc, że nie ma skończonych 15 lat.

– To osoba, wokół której powstała legenda, że jest niezniszczalny. Nie znam drugiej takiej  osoby w Internecie, która miałaby tyle afer i jednocześnie tak dobrze radziła sobie w Internecie – powiedział Konopskyy.

dj

interia.pl

fot. YT/Konopskyy

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *