Peja, Rafał Trzaskowski Fot. YouTubePeja, Rafał Trzaskowski Fot. YouTube

Konflikt w Izraelu, poza tym, że niesie za sobą wiele ofiar, to także dzieli ludzi na całym świecie. Nikt się jednak nie spodziewał, że wojna w Ziemi Świętej doprowadzi do konfliktu pomiędzy Rychem Peją a prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim.

Zdaje się, że w tym konflikcie nie ma dobrej i złej strony. Izrael od lat prowadził wobec Palestyńczyków politykę kontrowersyjną z punkt widzenia praw człowieka, czy praw narodów do istnienia i samostanowienia. Niektórzy porównywali nawet działania Tel Awiwu do działań, które Niemcy w czasie II wojny światowej prowadzili wobec Żydów.

Z drugiej jednak strony Izrael rządzony przez Żydów to ostoja cywilizacji na Bliskim Wschodzie, a Palestyńczycy posuwają się do potępienia godnych aktów terroryzmu.

Są tacy, którzy nie chcą popierać żadnej strony w tej wojnie oraz tacy, którzy jakąś stronę wybrali.

Poznański raper Peja zdecydowanie należy do tych drugich i w Internecie wielokrotnie okazywał swoje wsparcie dla Palestyńczyków.

Tymczasem prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zakazał marszu solidarności z Palestyną, w którym zapowiedziano „wyrażenie protestu wobec bombardowań Strefy Gazy i izraelskiej polityki okupacyjnej”.

– Miasto Stołeczne Warszawa we wszelkich decyzjach i działaniach w kwestii jakichkolwiek zgromadzeń w stolicy kieruje się wyłącznie względami bezpieczeństwa. Dotyczy to także planowanej na najbliższy weekend demonstracji dotyczącej konfliktu palestyńsko-izraelskiego – informował w środę.

Organizatorzy marszu poinformowali jednak, że marsz się odbędzie, a decyzja Trzaskowskiego została uchylona przez sąd.

Wyraźnie ucieszyło to Peję, który napisał w swoich mediach społecznościowych: „Rafał Trzaskowski, ch**j Ci w ryj”.

Znając prawidła rządzące rapem, włodarz miasta stołecznego powinien chyba nagrać jakąś piosenkę, w której zwymyśla poznańskiemu artyście…

SJ

Fot. YouTube, collage

GlamRap

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

One thought on “Konflikt w Izraelu sprawił, że raper Peja zaatakował Rafała Trzaskowskiego”
  1. Peja chylę ukłony. Wiadomo, że israel nie miał, nie ma, i nie będzie miał swojego kraju. Wszystko zajęte, to militarnie agresją chcą przejmować, jak kamienice ci…
    Niech sobie poczyta ten drugi np. na wolnemedia.net : Ambasadora Palestyny wołanie o sprawiedliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *