Opener FestivalOpener Festival

Open’er Festival organizowany w Gdyni na Kaszubach to rokrocznie jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. Fundacja ALERT ART, która odpowiada za organizację wolontariatu na imprezie podjęła decyzje, z powodu których o festiwalu jest teraz głośno, ale nie z powodów muzycznych.

Sprawę opisuje w swoich mediach społecznościowych lewicowy aktywista miejski Jan Śpiewak. Jego zdaniem „festiwal jest organizowany przez fundację, żeby za dużo podatków nie płacić”.

O co chodzi? Fundacja ALERT ART postawiła kontrowersyjne warunki wolontariuszom, którzy chcieliby pracować przy organizacji imprezy.

„Warunkiem udziału w wolontariacie organizowanym przez Fundację ALTER ART jest podpisanie porozumienia o Wolontariacie oraz wpłata kaucji w wysokości 950 zł w terminie do 20 czerwca 2023r. Kaucja zostanie zwrócona wolontariuszowi w terminie 7 dni od dnia zakończenia imprezy, pod warunkiem prawidłowego wykonania przydzielonych mu zadań” – czytamy.

Śpiewak twierdzi, że „Opener szuka niewolników, którzy za darmo będą zapierniczać i bierze za to jeszcze tysiaka kaucji xD festiwal jest organizowany przez fundację, żeby za dużo podatków nie płacić. Karnet na festiwal kosztuje 950 zł. Festiwal polskiego folwarcznego kapitalizmu”.

Należy jednak przypomnieć, że Fundacja ALERT ART nikogo nie zmusza do tego, by podejmował się wolontariatu. Powstaje więc pytanie, dlaczego Jan Śpiewak tak bardzo przejmuje się decyzjami, które świadomie podejmują młodzi ludzie?

SJ

Twitter

Fot. materiały prasowe

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *