Janusz Korwin-Mikke ma poważne kłopoty! Na jego konto wszedł komornik i zajął sporą sumę pieniędzy. Najstarszy z posłów Konfederacji tłumaczy całą sytuację na swoim Instagramie.

Zgodnie z oświadczeniem majątkowym, które złożył Janusz Korwin-Mikke, poseł ma spore długi. Polityk niezbyt się jednak nimi przejmuje, o czym mówi w nagraniu, które udostępnił w mediach społecznościowych.

Janusz Korwin-Mikke ma długi

Niedawno na stronie Sejmu pojawiły się oświadczenia majątkowe posłów. Teoretycznie dowiadujemy się z nich, jakimi majątkami dysponują politycy.

Z oświadczenia, które złożył Janusz Korwin-Mikke wynika, że ma on 24 tys. euro oszczędności i nie posiada żadnych oszczędności w polskiej walucie.

Poza tym do majątku posła wliczono pożyczkę a kwotę 27 tys. zł udzieloną spółce Wolnorynkowy Sp. z.o.o.

Najstarszy poseł Konfederacji ma także… komornika na karku. Z powodu nieopłaconych składek ZUS Korwin-Mikkemu zajęto już 80 tys. złotych.

Korwin-Mikke tłumaczy: To przez moje dobre serce

– Pytacie, o co chodzi z tym ZUS-em, komornikiem i tak dalej. Chodzi o to, że ja w swoim czasie, dawno temu, skończyłem te 65 lat i powinienem brać emeryturę. No ale połowę życia płaciłem w KRUS-ie, połowę w ZUS-ie, obie instytucje nie mogą uzgodnić, kto mi powinien płacić, a ja machnąłem ręką, myślę: „A tam, państwo polskie jest biedne, nie będę brał tej emerytury przez jakiś czas. Przeżyję” – mówi Janusz Korwin-Mikke w nagraniu, które opublikował na swoim Instagramie.

W międzyczasie polityk był także europosłem – przypomina sam na nagraniu jeden z liderów Konfederacji.

– No i proszę państwa, któregoś dnia bez wyroku sądowego wszedł komornik na moje konto. Za co? Bo ZUS się domagał, mimo, że nie prowadziłem żadnej działalności gospodarczej, mimo, że nie byłem na żadnym etacie, zażądał ode mnie składek emerytalnych i w sumie wyszło, że muszę jeszcze ZUS-owi 100 tys. złotych zapłacić – wyjaśnia polityk.

– Takie są skutki, jak człowiek ma dobre serce i chce państwu pomóc – twierdzi Korwin.

Poseł stwierdza, że sądził, iż za takie działanie ZUS go „ozłoci”, a nie będzie ścigał z komornikiem.

– Jakiś medal mi da, a on mnie oskubał, ograbił, obrabował, no i teraz ten komornik mi siedzi na karku – kończy wyjaśnienia Janusz Korwin-Mikke.

https://www.instagram.com/reel/Cs4KI1CM7rB/?utm_source=ig_web_copy_link&igshid=MzRlODBiNWFlZA==

SJ

Instagram / Sejm

Fot. Instagram

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *