Gargamel i Gonciarz Źródło: YouTube

Kilka dni temu Jakub Chuptyś, działający na YouTubie pod pseudonimem Gargamel, został oskarżony przez byłą partnerkę o przemocowe zachowanie i tzw. grooming. Świat YouTube’a był w szoku, bo Gargamel znany był jako zapalony feminista. Teraz na jaw wychodzą podobne informacje nt. Krzysztofa Gonciarza.

Gargamel i Gonciarz to najbardziej znani youtuberzy-feminiści w Polsce. Obaj z zapałem wspierali czarne marsze, a w swoim contencie dużo miejsca poświęcali prawom kobiet. Obaj także walczyli z tzw. toksyczną męskością, przez co nie raz stawali się nawet bohaterami memów, które tworzyły osoby wyśmiewające taką postawę.

Teraz okazuje się, że obaj najprawdopodobniej udawali lub byli po prostu hipokrytami. Ich byłe partnerki dzielą się bowiem niewygodną prawdą na ich temat.

Gargamel m.in. pluł na swoją młodą partnerkę

Niedawno 20-letnia dziś Laura Klaus wrzuciła do sieci nagranie, na którym opowiada o swoim związku z Gargamelem. Dziewczyna miała wówczas 16 lat, a youtuber był od niej o 8 lat starszy.

– Pierwszy raz nagrywam taki filmik, ale mam już dość siedzenia cicho i mam dość tego, że inne ofiary takich osób również siedzą cicho ze strachu przed konsekwencjami. W 2020 roku padłam ofiarą groomingu i agresywnych zachowań przez Gargamela. Miałam 16 lat, gdy zaczęliśmy się spotykać, a nagrywam ten filmik dwa lata po tym, jak zerwałam z Kubą. Zauważyłam, że ostatnio w Internecie zrobiło się bardzo głośno o innej sprawie wykorzystywania osoby nieletniej przez osobę wpływową i nie chcę dawać cichego przyzwolenia na to, żeby takie osoby dalej miały jakiekolwiek wpływy w Internecie i były przykładem dla innych. Nagrywam to dwa lata później, ponieważ byłam zmanipulowana i bałam się, że chorzy i mizoginistyczni fani Kuby zrobią mi krzywdę, jeśli upublicznię to, co upubliczniam dzisiaj – mówi dziewczyna na nagraniu.

20-latka udostępniła sporo nagrań i screenów, z których dowiadujemy się, że jej związek z youtuberem był koszmarem. Starszy o 8 lat gwiazdor chorobliwie kontrolował wszystko, co robiła (łącznie z tym, co jadła), stosował wobec niej przemoc psychiczną, a gdy się złościł, to posuwał się nawet do tego, że pluł na nią, by tak ją upokorzyć.

Laura mówi w swoich nagraniach o „groomingu”, czyli wykorzystaniu osoby młodszej przez kogoś dużo starszego i doświadczonego. Nie ma tu mowy o złamaniu prawa, bo wiek zgody w Polsce to 15 lat, ale chodzi tu o moralną ocenę związków, w których jest bardzo duża różnica wieku. Lewicowi działacze wskazują, że grooming jest problem, a w zdrowym związku partnerzy powinni być w podobnym wieku. Niektórzy na lewicy chcieliby nawet, aby prawnie ustalić maksymalną różnicę wiekową pomiędzy partnerami – także pełnoletnimi.

Gonciarz wykorzystał uzależnienie partnerki od narkotyków?

Zaledwie kilka dni po wybuchu afery z Gargamelem, na tik-toku zaczęły pojawiać się wypowiedzi byłych partnerek innego youtubera-feministy – Gonciarza.

Znów pojawiły się oskarżenia o grooming (youtuber mając 36-lat, spotykał się z 19-latką). Dodatkowo byłe dziewczyny Gonciarza zarzucają mu także dużo poważniejsze rzeczy. Youtuber miał na przykład oferować jednej z dziewczyn narkotyki w zamian za seks oralny.

Daria Dąbrowska to dziewczyna, która rozpoczęła falę oskarżeń wobec youtubera. Ona sama, jak twierdzi, nie miała z celebrytą tak toksycznej relacji, ale dotarła do historii poprzednich dziewczyn Gonciarza i postanowiła je ujawnić.

– Najgorsza rzecz jaka spotkała mnie ze strony Krzyśka, to „opiekowanie się nim” kiedy mocno poimprezował. Widział już, że jest ze mną bardzo źle i czekam na przyjęcie na detoks. Nic nie miałam do tego, żeby mu pomóc, ale skończyło się na tym, że ja znowu brałam – wyjawia jedna z byłych partnerek youtubera.

– On jej powiedział, że nie ma kontaktu do dilera, ale sam ma towar i jak zrobi mu gałę, to wtedy jej ten towar da – ujawnia Dąbrowska.

Jeszcze inna dziewczyna twierdzi, że youtuber posługiwał się własnym uzależnieniem od narkotyków, by przywiązywać do siebie partnerki.

– Poniżał mnie pod przykrywką żartów. Wiele seksistowskich wyzwisk padało z jego ust w moją stronę. Byłam dla niego nic nieznaczącą „gówniarą”. Żerował na moich „daddy issues” i ogromnej empatii, jaką do niego miałam. Chciałam za wszelką cenę pomóc mu wyjść z nałogu. Cała nasza relacja opierała się na mojej roli ratownika, podczas gdy on manipulował mną na wszystkie sposoby, powoli uzależniając mnie emocjonalnie od siebie – mówi.

Dziewczyna zarzuca Gonciarzowi, że przez presję i stres, jaki na nią wywierał, popadła w problemy takie jak zaburzanie odżywiania.

SJ

TikTok / YouTube

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *