Żabson, QuebonafideŻabson, Quebonafide Źródło: YouTube, collage

W latach 30. XX wieku kobiety zaczęły nosić spodnie, czym szokowały opinię publiczną. Czy w latach 20. XXI wieku mężczyźni zaczną nosić spódnice? W środowisku rapowym, stereotypowo „męskim”, pojawia się coraz więcej osób, które idą w taką modę.

Raper Żabson reklamuje spódnice dla mężczyzn we wspólnej kampanii marek Le Fleur i Lacoste, którą promuje magazyn modowy Vouge. Nie jest on pierwszym polskim raperem, który ubrał się w ten sposób.

Męskie spódnice w Hollywood

Coraz więcej celebrytów-mężczyzn za granicą zaczyna nosić… spódnice. Co prawda najczęściej pisze się, że ubrali „kilt”, ale w rzeczywistości ten element ich ubioru rzadko przypomina tradycyjne szkockie kilty.

W takim stroju przed kamerami paradowali m.in. aktorzy tacy jak Brad Pitt, Oscar Isaak, czy Robert Pattinson.

https://twitter.com/always_chatty/status/1654287960089546754

Polscy raperzy w spódnicach

W Polsce modę na męskie spódnice nieoczekiwanie zaczęli promować raperzy. To ciekawe, bo jeszcze jakiś czas temu nikt by nie pomyślał, że tak otwarte okaże się właśnie to środowisko.

Po raz pierwszy spódnicę na teledysk („Teen Kasia”) założył Quebonafide. Raper, który w jednym ze swoich kawałków mówi o sobie „gender killer”, a w innym, będącym lovesongiem wyznaje, że dla swojej wybranki mógłby się poświęcić i nawet zagrać „na weselu pary gejów”, stroi w klipie groźne miny ubrany w spódnicę i różową skórzaną kurtkę.

Teraz w spódnicy wystąpił raper Żabson. Poza spódnicami Żabson i Quebo mają jeszcze jedną wspólną rzecz – obaj byli skonfliktowani z gwiazdami filmów dla dorosłych. Quebonafide z Polką Teen Kasią (został pozwany właśnie za ten kawałek, do którego nagrał wspomniany klip), a Żabson z jedną z najpopularniejszych gwiazd tej branży na świecie – Mią Khalifą (za nazwanie jej swoją „side h*e”).

Żabson ubrał spódnicę w kampanii reklamowej marek Le Fleur i Lacoste, którą promuje magazyn modowy Vouge. „Raper dłączył do grona supermęskich artystów, którzy noszą spódnice” – informuje serwis Vogue.

„Płynne przechodzenie elementów z garderoby damskiej do męskiej i męskiej do damskiej to także jeden z filarów Le Fleur” – podaje dalej Vogue.

Zdaje się, że Quebo i Żaba przecierają szlaki. Ciekawe tylko, jak zareaguje na to rapowe polskie środowisko.

SJ

TymŻyjesz, Vouge, GlamRap

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *