Jakub W.Foto: screen Instagram

Związany z TVN-em showman Jakub W., były poseł Janusz P. oraz ich wspólnik Tomasz Cz. usłyszeli zarzuty postawione im przez Prokuraturę Rejonową w Warszawie. Wszyscy trzej wspólnie prowadzą wielomilionowy biznes.

Jak wynika z doniesień „Super Expressu”, 60-letni Jakub W., 59-letni Janusz P. oraz 30-letni Tomasz Cz. usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Warszawie. Zostali już przesłuchani. Za popełnione czyny może im grozić nawet do pół miliona złotych grzywny.

Janusz P., Jakub W. i Tomasz Cz. prowadzą wspólnie wielomilionowy biznes – spółkę zajmującą się produkcją i sprzedażą alkoholi wysokoprocentowych.

Reklama alkoholu

Prokuratura uważa, że celebryci złamali prawo reklamując swoje produkty w internecie. Wszyscy trzej bowiem od kilku lat intensywnie promują swoje wyroby na Instagramie.

Znane twarze i nazwiska reklamujące wódkę, whisky i okowitę miały przynieść ogromne zyski ze sprzedaży tych produktów. Najwyraźniej jednak wpędziły celebrytów w kłopoty. Mogą za to słono zapłacić.

Zgodnie bowiem z polskim prawem reklama wysokoprocentowych alkoholi jest zabroniona. Zakaz ten dotyczy zarówno firm, jak i osób fizycznych. Co więcej, nie można też promować przedsiębiorstw, które wykorzystują w swoim wizerunku reklamowym nazwę, znak towarowy, kształt graficzny czy opakowanie związane z napojem alkoholowym, jego producentem lub dystrybutorem.

 Za taką reklamę grozi grzywna w wysokości nawet 500 tys. zł. Prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa w przypadku Jakuba W., Janusza P. i Tomasza Cz. powiadomić miał aktywista miejski Jan Śpiewak. Mówił o tym już latem 2022 roku.

„Król TVN Kuba W. i Janusz P. z mojego zawiadomienia staną przed sądem!! Dostali zarzuty prokuratorskie za nielegalną reklamę wódki. Mam nadzieję, że to początek końca tych dwóch arcypatusów i koniec nielegalnej reklamy alkoholi w Polsce” – napisał teraz na Twitterze Śpiewak.

„We wszczętym postępowaniu potwierdzono zarzuty dotyczące sprzecznej z obowiązującymi przepisami reklamy wysokoprocentowych napojów alkoholowych,  na profilach w serwisie społecznościowym, należących do Jakuba W., Janusza P. i Tomasza Cz. To przestępstwo z art. 13 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Grozi im za to grzywna w wysokości nawet pół miliona złotych” – przekazał „Super Expressowi” w oficjalnym piśmie prok. Marek Skrzetuski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Prokurator zaznaczył, że instagramowe profile, na których pojawiały się reklamy tych produktów, są popularne w sieci. „Jakub W. obserwowany jest przez 1,5 mln użytkowników” – podkreślił.

mx

se.pl/Twitter

Foto: screen Instagram

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *